29 kwietnia 2024 15:22

W związku z rozbudową ulicy Czarnej na odcinku od Oświęcimskiej do ul. Zwierzynieckiej, Wykonawca przystępuje do realizacji kolejnego etapu prac. We wtorek, 30 kwietnia 2024 roku wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu odcinka ul. Czarnej od ul. Wiązowej do ul. Zwierzynieckiej.

-Obecnie zakończyliśmy prace związane z przezbrojeniem sieci wodociągowej. Chcemy teraz przystąpić do budowy kanalizacji deszczowej, co wiąże się z wykonaniem głębokich wykopów i w efekcie zamknięciem wspomnianego odcinka ul. Czarnej. Realizacja prac przy takiej ingerencji w grunt, nie pozawala na zawężenie drogi. Chodzi o bezpieczeństwo uczestników ruchu – wyjaśnia Krzysztof Myalski – inspektor nadzoru inwestorskiego MZUiM w Tychach.

Dodajmy, że na ukończeniu są już dwie platformy przystankowe. Docelowo po stronie zachodniej powstaje jednostronny chodnik o nawierzchni z kostki brukowej wzdłuż ul. Czarnej i Zwierzynieckiej – do posesji nr 54. W ramach inwestycji zaprojektowany został też odc. chodnika o dł. ok. 41m po północnej stronie ul. Wiązowej. Natomiast po wschodniej części ul. Czarnej na odc. od ul. Oświęcimskiej do ul. Lawendowej budowana jest droga pieszo-rowerowa.

Koszt całej inwestycji wyniesie prawie 2 250 000 zł. Prace potrwają do października br.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.