Aktualności

Dofinansowanie z Metropolii na przebudowę ścieżek rowerowych
Dofinansowanie z Metropolii na przebudowę ścieżek rowerowych
17 maja 2024 14:26
W Tychach zmodernizowanych zostanie kilka kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Miasto, na początku kwietnia, otrzymało na ten cel finansowe wsparcie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. We wtorek, 14 maja podpisana została umowa na przebudowę ul. Harcerskiej, a w kilku innych lokalizacjach prace ruszą w ciągu najbliższych dni.
Rozbudowa ulicy Czarnej – zmiana organizacji ruchu
Rozbudowa ulicy Czarnej – zmiana organizacji ruchu
29 kwietnia 2024 15:22
W związku z rozbudową ulicy Czarnej na odcinku od Oświęcimskiej do ul. Zwierzynieckiej, Wykonawca przystępuje do realizacji kolejnego etapu prac. We wtorek, 30 kwietnia 2024 roku wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu odcinka ul. Czarnej od ul. Wiązowej do ul. Zwierzynieckiej.
Ruszają naprawy tyskich dróg
Ruszają naprawy tyskich dróg
15 kwietnia 2024 13:44
Rozpoczęła się naprawa uszkodzonych fragmentów jezdni. Prace prowadzone są od połowy marca, a jeszcze w tym miesiącu wyłoniona zostanie firma, który wykona na niektórych tyskich ulicach tzw. nakładki bitumiczne. Na tym etapie planujemy położyć około 20 000 m2 nowego asfaltu.
Montaż samoobsługowych stacji naprawy rowerów
Montaż samoobsługowych stacji naprawy rowerów
4 kwietnia 2024 14:05
Do 6 kwietnia, w mieście zakończy się montaż 23 samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Na tym jednak nie koniec - w tym roku, w ramach jednego z projektów budżetu obywatelskiego, powstanie kolejna.
Droga Krzyżowa - uczestnicy przejdą ulicami Miasta
Droga Krzyżowa - uczestnicy przejdą ulicami Miasta
22 marca 2024 14:08
Od wielu lat w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową, na tyskich ulicach organizowane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Trasa niezmiennie, zgodnie z wieloletnią tradycją, rozpocznie się w Kościele p.w. św. Krzysztofa i poprowadzi uczestników aż do kościoła p.w. św. Marii Magdaleny.
Rozbudowa ul. Lokalnej - zmiana organizacji ruchu
Rozbudowa ul. Lokalnej - zmiana organizacji ruchu
13 marca 2024 7:16
Rusza kolejny etap przebudowy ulicy Lokalnej, w związku z tym wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu.
Przetarg na remont kładki – otwarcie ofert
Przetarg na remont kładki – otwarcie ofert
12 marca 2024 15:19
Kładka nad wykopem kolejowym pomiędzy ulicami Jana Pawła II i Dąbrowskiego wymaga pilnego remontu. Obiekt od kilku miesięcy pozostaje nieczynny, dla wszelkiego rodzaju ruchu, z powodu złego stanu technicznego. Sytuacja wkrótce powinna się zmienić, w tegorocznym planie budżetowym znalazły się środki na ten cel, więc można było ogłosić przetarg. Do przetargu przystąpiło 6 firm, a 12 marca nastąpiło otwarcie ofert. Jeżeli zostaną spełnione wymogi formalne, to umowę ze zwycięską firmą powinniśmy podpisać na początku kwietnia.
Zmiana w cenniku Park & Ride
Zmiana w cenniku Park & Ride
11 marca 2024 14:55
Od 1 kwietnia 2024 roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wycofuje bilety kolejowe Taryfy Pomarańczowej, dzięki którym kierowcy korzystający z parkingów wielopoziomowych (typu Park & Ride) mogli przez pierwsze 12 godzin parkować samochody bez konieczności wnoszenia opłat....
Velostrada – finalizacja kolejnego etapu
Velostrada – finalizacja kolejnego etapu
4 marca 2024 10:29
Trwają prace związane z przygotowaniem do budowy tyskiego odcinka velostrady. Miasto otrzymało właśnie od Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii kolejną część finansowego wsparcia w kwocie 232 101 zł. Środki posłużą do ukończenia ważnego elementu całej inwestycji, czyli II etapu tzw. koncepcji technicznej*.
Rozbiórka wiaduktu południowego
Rozbiórka wiaduktu południowego
22 lutego 2024 12:25
Trwa rozbiórka wiaduktu południowego w ramach prowadzonej inwestycji w ciągu ulicy Mikołowskiej. Minionej nocy zdemontowane zostało ostatnie - zachodnie przęsło konstrukcji stalowej. Prace przebiegły bez problemu i co ważne w założonym czasie.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.