14 sierpnia 2023 14:31

"Bezpiecznej drogi" pod taką nazwą ruszyła dziś (14 sierpnia) kampania edukacyjna poświęcona bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu w mieście. Akcja skierowana jest przede wszystkim do pieszych, użytkowników rowerów, hulajnóg elektrycznych i innych urządzeń transportu osobistego takich jak np. rolki czy deskorolki. Organizatorem są Urząd Miasta Tychy i Komenda Miejska Policji w Tychach. Partnerem wydarzenia jest m.in. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach.

Akcję rozpoczęła konferencja prasowa, w której wziął udział m.in. Igor Śmietański - z-ca Prezydenta Tychów, insp. Roman Fitrzyk - Komendant Miejskiej Policji w Tychach, nadkom. Artur Pańszczyk - maczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Arkadiusz Bąk - dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, Jarosław Dziendziel - z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tychach oraz Michał Lorbiecki - tyski oficer pieszy.

Po zakończeniu konferencji, około godziny 9.30 przy ul. Żwakowskiej, miało miejsce specjalnie zaplanowane zdarzenie drogowe z udziałem kierującego pojazdem osobowym oraz użytkownikiem roweru. Symulacja miała na celu pokazanie i uświadomienie mieszkańcom do czego może doprowadzić chwila nieuwagi - w tym przypadku na drodze.

Celem kampanii jest uwrażliwienie mieszkańców na to, że każdy uczestnik ruchu ma nie tylko swoje prawa ale również i obowiązki, a czujność i zasada ograniczonego zaufania dotyczyć powinna wszystkich, bez wyjątku, niezależnie od tego czy uczestniczymy w ruchu jako piesi, czy kierujący.

Na potrzeby akcji powstały ulotki oraz krótkie filmy, które w atrakcyjny sposób przedstawiają ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem drogowym. Materiały te będą systematycznie publikowane na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram i YouTube, aby dotrzeć do młodszych użytkowników oraz osób aktywnych w sieci.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.