22 listopada 2023 10:34

W Tychach, w ramach budowy systemu ITS przebudowano kilkadziesiąt skrzyżowań. Wszystkie zmodernizowane skrzyżowania, na których znajdują się przejazdy dla rowerzystów dodatkowo wyposażono w system detekcji. Oznacza to, że system rozpoznaje rowerzystę oczekującego przed przejazdem rowerowym i automatycznie wzbudza zapotrzebowanie na sygnał zielony.

Do wykrywania obecności rowerzystów oczekujących na przejazd zastosowano detektory - kamery termowizyjne zamontowane na masztach - umożliwiające automatyczną kontrolę ruchu, bez konieczności stosowania fizycznych przycisków. Kamery termowizyjne działają we wszystkich warunkach pogodowych i oświetleniowych.

UWAGA! Detekcja zadziała tylko w momencie, gdy rowerzysta znajduje się na drodze dla rowerów, a nie na przejściu dla pieszych.

Użytkowniku, jeżeli detekcja nie działa prawidłowo,
zgłoś usterkę.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.