Aktualności

Rower Miejski – koniec sezonu 2023
Rower Miejski – koniec sezonu 2023
24 listopada 2023 13:29
Czas na podsumowanie sezonu rowerowego w Tychach. 31 października zdemontowane zostały punkty, w których można było wypożyczyć rower miejski. Kilkanaście dni później z miejskiego krajobrazu zniknęły też stacje przeznaczone do samodzielnej naprawy rowerów.
Przebudowa wiaduktów - ograniczenie tonażowe
Przebudowa wiaduktów - ograniczenie tonażowe
14 listopada 2023 13:04
Kierowco! Bezwzględnie przestrzegaj ograniczenia tonażowego (42t) na modernizowanych wiaduktach drogowych w ciągu ul. Mikołowskiej w Tychach. Przejazd przeciążonym samochodem ciężarowym grozi poważnymi konsekwencjami.
Akcja Zima na tyskich drogach - ważna rola systemu ITS
Akcja Zima na tyskich drogach - ważna rola systemu ITS
13 listopada 2023 12:13
1 listopada 2023 roku tyskie jednostki, w tym Miejski Zarząd Ulic i Mostów, rozpoczęły Akcję Zima. Podobnie jak rok temu, do pracy w zimowych warunkach gotowych jest: 14 pługo-piaskarek, 17 ciągników z pługami i rozrzutnikiem, 10 dwuosobowych brygad do ręcznego odśnieżania. Zabezpieczono też 1900 ton soli drogowej i 1600 ton piasku, a w skutecznym prowadzeniu działań pomoże Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem. Pracę wszystkich służb odpowiedzialnych za Akcję, koordynować będzie Straż Miejska.
Ulica Dmowskiego w remoncie
Ulica Dmowskiego w remoncie
8 listopada 2023 11:39
W środę 8 listopada rozpoczęły się pracę związane z wymianą nawierzchni na ulicy Dmowskiego.
Velostrada - dotacja przyznana
Velostrada - dotacja przyznana
7 listopada 2023 14:00
Na początku września br. informowaliśmy o tym, że Miejski Zarząd Ulic i Mostów przystępuje do budowy tyskiego odcinka Velostrady. Pierwszy etap zakłada przygotowanie tzw. koncepcji technicznej, która usprawni przeprowadzenie docelowego postępowania przetargowego, a następnie...
Wszystkich Świętych - zmiany w organizacji ruchu
Wszystkich Świętych - zmiany w organizacji ruchu
30 października 2023 11:18
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, w związku z tym, już od wtorku, 31 października, w Tychach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Zmiany nastąpią od godzin porannych 31.10. i obowiązywać będą do późnych godzin wieczornych 2.11. Podobnie jak rok temu, w tym czasie, wprowadzonych zostanie kilka istotnych zmian w komunikacji, w obrębie cmentarzy.
Zamknięcie kładki nad torami
Zamknięcie kładki nad torami
27 października 2023 10:26
W poniedziałek, 30 października drewniana kładka znajdująca się nad torami kolejowymi pomiędzy al. JP II i ul. Dąbrowskiego zostanie zamknięta. Dokładnie chodzi o łącznik stanowiący przedłużenie ul. Darwina. Powodem takiej decyzji jest zły stan techniczny obiektu. Potwierdziły to najnowsze obserwacje.
Przebudowa ul. Oświęcimskiej
Przebudowa ul. Oświęcimskiej
23 października 2023 9:31
W Tychach trwa budowa Galerii Kwiatowej przy DK 44, ruszyły też prace drogowe. Inwestor - firma Komart Park Sp. z o.o., po otrzymaniu stosownych pozwoleń, w porozumieniu z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów, przystąpił do przebudowy ul. Oświęcimskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Czarną do...
Umowa podpisana. Będą remonty kolejnych tyskich ulic
Umowa podpisana. Będą remonty kolejnych tyskich ulic
10 października 2023 9:13
Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach przeznaczy prawie 1 700 000 zł na remonty kolejnych ulic w mieście.   10 października podpisana została umowa z Wykonawcą, a dzień później rozpoczną się pierwsze prace. Na początek drogowcy zadbają o nową nawierzchnię na ulicy Targiela,...
Modernizacja wiaduktów na DK 44 w Tychach
Modernizacja wiaduktów na DK 44 w Tychach
6 października 2023 13:28
W Tychach, wkrótce rozpocznie się przebudowa uszkodzonych wiaduktów drogowych w ciągu ulicy Mikołowskiej, czyli krajowej 44. To jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat. Docelowo, w miejscu istniejących obiektów, powstaną dwa zupełnie nowe. Przypomnijmy, jakiś czas temu, stwierdzono uszkodzenia, które spowodowały zmniejszenie poziomu nośności obu wiaduktów. W konsekwencji, na każdym z obiektów ruch odbywa się tylko jednym pasem. Dodajmy, że przebudowa została zaprojektowana w porozumieniu z PKP, m.in. po to, żeby umożliwić rozwój infrastruktury kolejowej, w postaci rozbudowy torowiska. Inwestycję realizuje spółka Nowak Mosty. Prace ruszą w poniedziałek, 9 października.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.