14 grudnia 2023 13:38

Nazwa Funduszu – Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Nazwa zadania - Budowa ulicy Śliwowej w Tychach
Kwota dofinansowania – 562 701,07 zł
Całkowita wartość inwestycji – 1 125 402,14 zł

Rusza budowa ulicy Śliwowej w Tychach. Inwestycja zlokalizowana jest w północnej części miasta w dzielnicy Czułów. Ta gruntowa droga, która składa się z dwóch osi, tworzących skrzyżowanie w formie krzyża, po przebudowie zyska nową asfaltową nawierzchnię. 

Docelowo ul. Śliwowa będzie miała szerokość 5m, a także powstaną chodniki o szerokości 2m. Zaprojektowano także zatokę parkingową na 10 miejsc prostopadłego parkowania (w tym jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej). Powstaną zjazdy do posesji,  wyniesione skrzyżowanie, a droga zostanie oświetlona i odwodniona. Dodatkowo zlokalizowany po zachodniej stronie sięgacz zostanie zakończony placem do zawracania. Przewidziano również budowę kanału technologicznego. 

Budowa ul. Śliwowej zwiększy komfort i bezpieczeństwo jazdy, usprawni istniejącą sieć połączeń drogowych, poprawi estetykę i zagospodarowanie terenu, a także wpłynie na dalszy rozwój zabudowy mieszkaniowej w dzielnicy.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.