Aktualności

Zawężanie dróg – czy jest się czego obawiać?
Zawężanie dróg – czy jest się czego obawiać?
5 lipca 2024 10:50
W sieci od pewnego czasu pojawiają się głosy mieszkańców, którzy sprzeciwiają się niektórym rozwiązaniom drogowym, proponowanym przez MZUiM w Tychach. Chodzi głównie o praktykę wyznaczania miejsc parkingowych poprzez zawężanie określonych odcinków ulic. Część tyszan wyraża obawę, że zmniejszenie przepustowości niektórych kanałów komunikacyjnych doprowadzi do pojawienia się znacznych zatorów, zwłaszcza w godzinach szczytu. Dyskusja w tym temacie nabrała tempa przy okazji planów związanych z utworzeniem parkingów w pobliżu Parku Jaworek.
Ulica Boczna będzie zamknięta przez 1,5 godziny
Ulica Boczna będzie zamknięta przez 1,5 godziny
2 lipca 2024 14:43
Uwaga! W środę, 3 lipca 2024 r., w godzinach od 13.00 do 14.30 zamknięta będzie ulica Boczna (od ronda WOŚP do ul. Bibliotecznej). Ruch pojazdów wstrzymany zostanie w związku z uroczystym odsłonięciem tablicy i symbolicznym otwarciem ronda Fundacji WOŚP. Przepraszamy za utrudnienia. ...
ITS – system, który działa
ITS – system, który działa
31 maja 2024 12:14
W połowie 2022 roku w Tychach uruchomiony został Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem. Wykonawca już na etapie projektowania założył dla Systemu określone do zrealizowania cele. Po wybudowaniu i pełnym wdrożeniu ITS, rzeczywisty czas przejazdu pomiędzy określonymi punktami pomiarowymi w mieście, miał skrócić się o 7% w porównaniu do analogicznej analizy przeprowadzonej w okresie przedinwestycyjnym. Poprawie ulec miało bezpieczeństwo ruchu drogowego, a parametry określające: ilość emisji gazów cieplarnianych, zanieczyszczeń gazowych i cząstek stałych oraz zużycie energii elektrycznej i paliw płynnych miały ulec zmniejszeniu.
Trwają odbiory ul. Palmowej i ul. Piaskowej
Trwają odbiory ul. Palmowej i ul. Piaskowej
31 maja 2024 11:45
W Tychach zakończyła się budowa ulic Palmowej i Piaskowej. Dla mieszkańców Czułowa to ważne ogniwo komunikacyjne łączące północną i południową część dzielnicy - alternatywa dla ruchliwej, zwłaszcza w godzinach szczytu, ul. Katowickiej.
Przebudowa ul. Lokalnej – od 3 czerwca ważna zmiana
Przebudowa ul. Lokalnej – od 3 czerwca ważna zmiana
29 maja 2024 13:36
W poniedziałek, 3 czerwca rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Lokalnej w Tychach. Będzie istotna zmiana w organizacji ruchu. Przez kilka najbliższych miesięcy odcinki ulic Serdecznej i Lokalnej będą całkowicie nieprzejezdne.
Dofinansowanie z Metropolii na przebudowę ścieżek rowerowych
Dofinansowanie z Metropolii na przebudowę ścieżek rowerowych
17 maja 2024 14:26
W Tychach zmodernizowanych zostanie kilka kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Miasto, na początku kwietnia, otrzymało na ten cel finansowe wsparcie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. We wtorek, 14 maja podpisana została umowa na przebudowę ul. Harcerskiej, a w kilku innych lokalizacjach prace ruszą w ciągu najbliższych dni.
Rozbudowa ulicy Czarnej – zmiana organizacji ruchu
Rozbudowa ulicy Czarnej – zmiana organizacji ruchu
29 kwietnia 2024 15:22
W związku z rozbudową ulicy Czarnej na odcinku od Oświęcimskiej do ul. Zwierzynieckiej, Wykonawca przystępuje do realizacji kolejnego etapu prac. We wtorek, 30 kwietnia 2024 roku wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu odcinka ul. Czarnej od ul. Wiązowej do ul. Zwierzynieckiej.
Ruszają naprawy tyskich dróg
Ruszają naprawy tyskich dróg
15 kwietnia 2024 13:44
Rozpoczęła się naprawa uszkodzonych fragmentów jezdni. Prace prowadzone są od połowy marca, a jeszcze w tym miesiącu wyłoniona zostanie firma, który wykona na niektórych tyskich ulicach tzw. nakładki bitumiczne. Na tym etapie planujemy położyć około 20 000 m2 nowego asfaltu.
Montaż samoobsługowych stacji naprawy rowerów
Montaż samoobsługowych stacji naprawy rowerów
4 kwietnia 2024 14:05
Do 6 kwietnia, w mieście zakończy się montaż 23 samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Na tym jednak nie koniec - w tym roku, w ramach jednego z projektów budżetu obywatelskiego, powstanie kolejna.
Droga Krzyżowa - uczestnicy przejdą ulicami Miasta
Droga Krzyżowa - uczestnicy przejdą ulicami Miasta
22 marca 2024 14:08
Od wielu lat w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową, na tyskich ulicach organizowane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Trasa niezmiennie, zgodnie z wieloletnią tradycją, rozpocznie się w Kościele p.w. św. Krzysztofa i poprowadzi uczestników aż do kościoła p.w. św. Marii Magdaleny.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.