31 maja 2024 11:45

W Tychach zakończyła się budowa ulic Palmowej i Piaskowej. Dla mieszkańców Czułowa to ważne ogniwo komunikacyjne łączące północną i południową część dzielnicy - alternatywa dla ruchliwej, zwłaszcza w godzinach szczytu, ul. Katowickiej.

Obecnie zakończono malowanie oznakowania poziomego i prowadzone są prace porządkowe. Pozostały jeszcze do zamontowania progi zwalniające i wykonanie oznakowania pionowego.

Przypomnijmy, ulica Palmowa rozpoczyna się przy skrzyżowaniu z ulicą Katowicką (od strony zachodniej), następnie przechodzi w ulicę Piaskową, która prowadzi aż do ul. Tulipanów. W ramach inwestycji, oprócz budowy samej drogi, wykonano chodniki wraz z dojściem do istniejących obiektów (chodników i ścieżek rowerowych), a także zainstalowano oświetlenie LED.  Z prac mniej widocznych, a ważnych z punktu widzenia inwestycji, przebudowano sieci telekomunikacyjne, wykonano odwodnienia, przebudowano kanalizację wodociągową i instalację gazową.

Na całej długości obu ulic obowiązuje strefa uspokojonego ruchu, czyli Tempo 30. Łącznie ulice Palmowa i Piaskowa liczą prawie 2 km długości. Inwestycja kosztowała niecałe 19 milionów zł. Przez najbliższe trzy tygodnie prowadzony będzie odbiór inwestycyjny.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.