15 kwietnia 2024 13:44

Rozpoczęła się naprawa uszkodzonych fragmentów jezdni. Prace prowadzone są od połowy marca, a jeszcze w tym miesiącu wyłoniona zostanie firma, który wykona na niektórych tyskich ulicach tzw. nakładki bitumiczne. Na tym etapie planujemy położyć około 20 000 m2 nowego asfaltu.

- Zakończyliśmy sprawdzanie stanu tyskich dróg po sezonie zimowym. Pracujemy nad harmonogram prac. Tradycyjnie chcemy zacząć od najważniejszych ciągów komunikacyjnych oraz od tych miejsc, gdzie uszkodzenia jezdni są najpoważniejsze - Jacek Barański – z-ca dyrektora ds. technicznych MZUiM w Tychach.

Nowe nawierzchnie pojawią się m.in. na ulicach Cielmickiej i Jedności (wraz z mostkiem) i na ul. Sienkiewicza (od Rynku do ul. Bibliotecznej). Do znacznie większych zadań zaliczyć należy: remont ul. Boya-Żeleńskiego (od wiaduktu do granicy z Katowicami) oraz wybrane odcinki ul. Katowickiej. Nowy asfalt położony zostanie też na ulicach: Begonii, Glińczańskiej, Nowokościelnej i Ujejskiego.

- Nakładki asfaltowe układane są na odcinkach, gdzie uszkodzenia drogi są na tyle duże, że łatanie poszczególnych dziur nie przyniosłoby efektu. Niestety jest to też o wiele bardziej kosztowne, dlatego wymaga starannego zaplanowania w budżecie – wyjaśnia Jacek Barański.

W tym roku, na wykonanie tego typu napraw, Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach planuje przeznaczyć co najmniej 6 milionów złotych.

W 2023 roku asfaltowe nakładki ułożono w ponad 29 lokalizacjach, na odcinkach o łącznej długości 10,1 km, za kwotę 8,2 mln zł.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.