4 kwietnia 2024 14:05

Do 6 kwietnia, w mieście zakończy się montaż 23 samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Na tym jednak nie koniec - w tym roku, w ramach jednego z projektów budżetu obywatelskiego, powstanie kolejna.

Po sezonie zimowym stacje zostały odnowione, wyczyszczone, niejednokrotnie na nowo oklejone oraz uzupełniono w nich narzędzia. W ubiegłym roku samoobsługowe punkty naprawy rowerów pojawiły się w trzech nowych lokalizacjach: W Wilkowyjach (przy Skwerze "Wilczy Kąt"), przy ul. Burschego  (w rejonie budowanej ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego) oraz przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Katowickiej. W tym roku, zgodnie z projektem budżetu obywatelskiego, w mieście stanie kolejna, 24 stacja.

Pozostałe lokalizacje

Oprócz wymienionych miejsc, stacje zamontowane zostaną w następujacych częściach miasta:

- ul. Piłsudskiego (skrzyżowanie z ul. Jordana),
- dwie stacje na Paprocanach,
- przy ul. Edukacji, Katowickiej, Sikorskiego (w rejonie Parku Wodnego),
- przy Dworcu PKP,
- przy Lodowisku,
- dwie przy ul. Stoczniowców
- na oś.K, przy al. Bielskiej
- przy ul. Niepodległości 45
- ul. Jaśkowicka (przy skrzyżowaniu z ul. Borową)
- ul . Jedności (przy skrzyżowaniu z Targiela)
- na osiedlu "Ogrodnik" przy ul. Cielmickiej
- przy ul. Orzeszkowej
- przy ul. Niepodległości (Tęcza)
- przy skrzyżowaniu ulic Niepodległości/Bielska oraz Kochanowskiego/Barona
- przy ul. Hlonda w rejonie ciągu pieszo-rowerowego

Zobacz film.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.