13 marca 2024 7:16

Rusza kolejny etap przebudowy ulicy Lokalnej, w związku z tym wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu.

We wtorek 12 marca rozpoczął się kolejny etap rozbudowy ulicy Lokalnej w Tychach. Wykonawca przystąpił do prac drogowych, w związku z czym, od tego momentu, wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu, polegająca na wyłączeniu odcinka ul. Lokalnej od skrzyżowania Serdeczna - Strefowa do granicy z Bieruniem.

Zakaz ruchu nie dotyczy jedynie pojazdów komunikacji zbiorowej, która na tym etapie robót będzie funkcjonować bez zmian, oraz dojazdu do firm znajdujących się na wyłączonym odcinku. Dodatkowo, na kilkudziesięciometrowym odcinku wprowadzony został ruch wahadłowy. Jego lokalizacja będzie się zmieniać w zależności od postępu prac wykonywanych liniowo.

Objazd zaplanowano przez ulicę Świerczyniecką, Oświęcimską i Serdeczną. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności, stosowanie się do znaków i przede wszystkim o wyrozumiałość.

Głównym celem przebudowy ul. Lokalnej jest poprawa bezpieczeństwa, pieszych i kierowców. Po zakończeniu inwestycji, kierowcy pojadą nowym odcinkiem ul. Lokalnej, z pominięciem niebezpiecznych zakrętów znajdujących się w sąsiedztwie zakładu Master Sp. z o.o.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.