8 lutego 2024 13:06

W piątek, 9 lutego w Tychach odbędzie się protest rolników, który polegać ma na przejeździe pojazdów rolniczych, wybranymi drogami, z określoną prędkością (do 30 km/h). Akcję zaplanowano w godzinach 10:00 -15:00

Kolumna rolniczych maszyn wyruszyć ma z Bierunia, gdzie ulicą Turyńską i Oświęcimską kierować się będzie do węzła z DK1 w Tychach. Następnie rolnicy przejadą krajową Jedynką do zjazdu na ul. Sikorskiego, po czym wrócą tym samym szlakiem do Bierunia. Z pozyskanych informacji wynika, że kierowcy prawdopodobnie wykonają kilka takich pętli, ale nie planują żadnej stałej blokady w postaci unieruchomienia pojazdów. W akcji protestacyjnej weźmie udział około 50 pojazdów. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.