19 stycznia 2024 13:48

Przebudowa wiaduktów drogowych w ciągu DK 44 w Tychach, wkracza w kolejny etap. W poniedziałek 22 stycznia, w godzinach okołopołudniowych nastąpi zamknięcie, dla ruchu kołowego i pieszego, wiaduktu południowego (od strony stacji kolejowej). Ruch nadal odbywał się będzie w obu kierunkach ale przekierowany zostanie na wiadukt północny.

Przypomnijmy w ciągu kilku ostatnich miesięcy obiekt północny został odpowiednio wzmocniony i przystosowany do zwiększonej eksploatacji.

-W tym miejscu apelujemy jednak o bezwzględne stosowanie się do ograniczenia tonażowego. Mając na uwadze stan techniczny oraz przeprowadzoną analizę wytrzymałościową, nośność obiektu została określona na 42t. Niestosowanie się do przepisów, w tym zakresie, może doprowadzić do poważnych konsekwencji – mówi Jacek Barański – Zastępca Dyrektora ds. Technicznych Miejskiego Zarządu Ulic Mostów w Tychach. /informacja MZUiM o ograniczeniu tonażowym/

Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramem i na ten moment wykonawca nie zakłada opóźnień. W ciągu kilku najbliższych tygodni prowadzone będą prace polegające na przygotowaniu obiektu do docelowego wyburzenia.

- W obiekcie umieszczone są sieci teletechniczne należące do różnego rodzaju operatorów, więc konieczne jest ich uwolnienie i odpowiednie zabezpieczenie, a w szczególnych przypadkach ewentualna przebudowa – wyjaśnia Arkadiusz Wojtuś – kierownik budowy.

W tym miejscu prosimy wszystkich uczestników ruchu o wyrozumiałość i ostrożność oraz o stosowanie się do tymczasowego oznakowania. Zgodnie z planem, nowy (południowy) wiadukt powinien być gotowy do końca tego roku. Następnie ruch przekierowany zostanie na nowy obiekt, a wykonawca przystąpi do rozbiórki wiaduktu północnego.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.