Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Parkowanie przez telefon - szybko i wygodnie


Teraz w Tychach za parkowanie będzie można płacić komórką. 3 października w mieście uruchomiony zostanie system mobiParking, dzięki któremu kierowcy opłacą postój z telefonu i to na trzy sposoby: poprzez aplikację mobilną, szybkie kody i SMS.

Nowa usługa mobiParking, działająca w ramach aplikacji SkyCash, pozwala na dokonywanie płatności za parkowanie przy użyciu telefonów komórkowych. Jej użytkownicy nie muszą borykać się z takimi utrapieniami jak odliczanie drobnych, szukanie parkomatu czy konieczność wracania do samochodu tylko po to, by włożyć za szybę bilet parkingowy. Dużym udogodnieniem jest też możliwość zdalnego przedłużania parkowania. Nie trzeba udawać się do parkomatu i samochodu, kiedy chcemy przedłużyć postój. W każdej chwili można to zrobić z poziomu komórki.

 

 

Tychy i nie tylko

Rozwiązanie jest dostępne w blisko 50 innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Warszawie. W Tychach mobilne płatności SkyCash dostępne są od marca 2015 roku. Obecnie mieszkańcy mogą nabywać za pomocą aplikacji bilety komunikacji miejskiej, zarówno jednorazowe, jak i okresowe. Teraz do tego wachlarza usług dołączyło opłacanie postoju w strefach płatnego parkowania.

      

PARKOWANIE KROK PO KROKU

Żeby opłacić postój, wystarczy pobrać darmową aplikację SkyCash, otworzyć zakładkę mobiParking i wybrać jedną z trzech metod parkowania: na czas, za kwotę lub Start/Stop z możliwością zatrzymania naliczania opłaty w dowolnie wybranym momencie. Kolejno należy zatwierdzić operację dotykając przycisku "Rozpocznij parkowanie". Przed skorzystaniem z usługi mobiParking trzeba jeszcze oznaczyć pojazd identyfikatorem.

Naklej identyfikator! Identyfikator w formie naklejki samoprzylepnej można bezpłatnie otrzymać w siedzibie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów przy ul. Budowlanych 59. Można także pobrać go ze stron internetowych mzuim.tychy.pl i skycash.com
( Pobierz identyfikator ) Naklejkę należy umieścić w prawym, dolnym rogu przedniej szyby pojazdu. Co więcej, jeżeli kierowca nie posiada identyfikatora, równie dobrze sprawdzi się zwykła kartka. Wystarczy napisać na niej drukowanymi literami "MOBIPARKING" i umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

 

 

 

Parkuj przez SMS i szybkie kody Parkować można także przez SMS. Wystarczy wysłać SMSa na numer 82002 w treści wpisując odpowiednią komendę w zależności od metody parkowania z jakiej chcemy skorzystać. Kierowcy mogą też regulować należność za postój przy użyciu kodów USSD (klienci sieci Orange i Play) oraz kodów IVR (klienci wszystkich sieci). Żeby skorzystać z kodu, wystarczy wpisać na klawiaturze telefonu odpowiedni ciąg znaków, a następnie zatwierdzić go przyciskiem inicjującym połączenie. Pełna lista obowiązujących w Tychach komend i kodów dostępna tutaj

 

 

 

Wygodne doładowywanie konta Należność za postój jest pobierana z przedpłaconego konta. Oznacza to, że aby skorzystać z możliwości parkowania pojazdu, należy posiadać środki pieniężne ulokowane na koncie. Zupełnie tak, jak w telefonie na kartę. Konto można zasilić na wiele sposobów w tym: natychmiastowo za pomocą podłączonej do SkyCash karty płatniczej lub usługi Przelewy24. Co więcej, obie metody dostępne są z poziomu aplikacji, jak i na stronie internetowej www.skycash.com.

 

 

 

 

 

 

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023