Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Aktualności


2012-06-01
Kwiatowe EURO-akcenty na tyskich rondach

Wraz z końcem maja Miejski Zarząd Ulic i Mostów rozpoczął letnie nasadzenia. Kwiaty będą zdobić tyskie rabaty, ronda i skrzyżowania, aż do późnej jesieni.

Zeszłoroczna zima spowodowała duże straty i ubytki w zieleni. Niskich temperatur nie wytrzymały krzewy na Rondzie Sublańskim. Z tego powodu w tym sezonie zastąpiono je kwiatami.

Samo Rondo Sublańskie zyskało nowy wizerunek. Białe i czerwone begonie stale kwitnące utworzyły kwiatową kompozycję kształtem przypominającą piłkę. Akcent ten nawiązuje do zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej -Euro 2012.

W sportowym duchu zostanie też zaaranżowane Rondo Paprocańskie. Planowo oprócz begonii zakwitną tam żeniszki i aksamitki. Kwiaty swoją kolorystyka i układem mają nawiązywać do barw flagi Polski i Ukrainy.

Rabaty przy Budynku Sądu Rejonowego obsadzone będą jednym gatunkiem kwiatów- begonią bulwiastą. Te przy ulicy Grota Roweckiego ozdobią w większości begonie stale kwitnące i lobelie. Na skrzyżowaniu al. Bielskiej z ul. Budowlanych i ul. Edukacji do begonii i lobelii dołączą aksamitki oraz starzec. Identyczna kompozycja rozkwitnie na skrzyżowaniu al. Bielskiej z al. Niepodległości.

Jeżeli dopisze pogoda kwiatowy wizerunek na ulicach miasta ma być gotowy jeszcze przed Bożym Ciałem. Łącznie posadzonych zostanie niespełna 20 tyś. kwiatów. Koszt nasadzenia wyniesie około 13 tyś. zł.

Galeria zdjęć


O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2020