Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2012-04-14
Przebudowa DK-1 w Tychach - kolejna zmiana organizacji ruchu

Przebudowa DK1/DK86 w Tychach,weszła w kolejny etap prac. Utrudnienia rozpoczną się pomiędzy 16-20 kwietnia 2012 r.Zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona na dwóch odcinkach:

1. Na odcinku 1100-metrowym od Lasu Murckowskiego (w okolicy ul. Za Drogą oraz ul. Paproci do węzła z S1).

Tam czasowo zostanie wyłączona jezdna zachodnia (kierunek do Bielska Białej). Ruch będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku po jezdni wschodniej. W miejscu robót będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

2. Na 650 - metrowym odcinku od skrzyżowania z ulicą Niepodległości do skrzyżowania z ul. Przemysłową.

Planowane jest czasowe wyłączenie z ruchu jezdni wschodniej dla kierunku do Katowic. Ruch będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku po jezdni zachodniej. W miejscu robót dodatkowo zostanie ograniczona prędkość do 50 km/h, z wyłączeniem rejonu wiaduktu nad torami PKP gdzie prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h z uwagi na obustronne zawężenie jezdni do 6m dla obu pasów. Wyłączenie całej jezdni wschodniej umożliwi Wykonawcy rozpoczęcie kompleksowej wymiany konstrukcji nawierzchni oraz rozbiórkę części wschodniej wiaduktu a następnie budowę nowego obiektu.

Na odcinku od mostu nad Gostynką do węzła ul. Sikorskiego organizacja ruchu pozostanie bez zmian, tj. wyłączenie z ruchu jezdni zachodniej - kierunek do Bielska-Białej. Pojazdy od strony Katowic poruszają się jezdnię wschodnią, gdzie ruch odbywa się po jednym pasie w każdym kierunku z wykorzystaniem w rejonie ul. Targiela wybudowanej drogi tymczasowej tzw. by-passu. Wyłączenie całej jezdni zachodniej umożliwia Wykonawcy remont mostu nad Gostynką, budowę przejścia dla pieszych w rejonie ul. Targiela oraz kompleksową wymiany konstrukcji nawierzchni.

W dalszym ciągu pozostaje wyłączony z ruchu wjazd/wyjazd z ul. Niepodległości.

Organizacja ruchu w rejonie węzłów drogowych na obszarze miasta pozostaje bez zmian. Tym samym pozostaną pod ruchem 3 węzły: Wartogłowiec (DK44), Piłsudskiego/Towarowa, Sikorskiego.

Więcej informacji na temat utrudnienia na stronie Projektu: informacja:

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022