Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2023-07-31
Ważne informacje dla kierowców w związku z 80. Tour de Pologne

Trwa jubileuszowa, osiemdziesiąta edycja Tour de Pologne. W najbliższy piątek, 4 sierpnia odbędzie się siódmy - ostatni etap wyścigu i to właśnie wtedy kolarze pojawią się m.in. na tyskich drogach. Zawodnicy wjadą do miasta, po godzinie 15.00, od strony Mikołowa, drogą DK 44, czyli ul. Mikołowską. Przejazd przez miasto kontynuowany będzie ul. Oświęcimską, a następnie ul. Beskidzką. Z krajowej jedynki uczestnicy zawodów zjadą na ul. Sikorskiego w rejonie oś. Z, a następnie ulicami: Strzelecką, Szojdy, Targiela, Jedności i Bieruńską ruszą w kierunku Świerczyńca i Bielska-Białej.

W związku z tym od godziny 14.30 należy spodziewać się utrudnień w ruchu, wynikających z zamknięcia odcinków dróg, po których pojadą kolarze. - Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na dwie bardzo ważne rzeczy. Po pierwsze drogi będą zamykane dopiero tuż przed pojawieniem się pierwszych uczestników wyścigu, po drugie chcemy w pełni wykorzystać, działające w ramach systemu ITS, tablice zmiennej treści, na których wyświetlane będą aktualne informacje o planowanych zamknięciach, wyjaśnia Andrzej Trzciński - kierownik Centrum Sterowania Ruchem.

Wszystkie osoby, które chcą tego dnia pojawić się przy trasie wyścigu i dopingować kolarzy, zachęcamy do przemieszczania się rowerem lub hulajnogą.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023