Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2023-07-27
Dla rowerzystów

Lato w mieście to czas, w którym szukamy możliwości aktywnego spędzania czasu. Bez wątpienia jedną z najbardziej popularnych form aktywności jest rower, a nieustannie rosnąca popularność turystyki rowerowej jest impulsem do inwestowania w infrastrukturę rowerową.

Tychy to dobre miejsce również dla rowerzystów i to właśnie z myślą o nich budujemy nowe drogi rowerowe, oraz instalacje poprawiające komfort przemieszczania się rowerem. Obecnie dla miłośników jednośladów, napędzanych siłą mięśni, montowane są dwie nowe stacje do samodzielnej naprawy rowerów. Pierwsza przy ul. Burschego, w rejonie budowanej ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego (przyp. od ul. Hlonda do ul. Dołowej), druga u zbiegu ulic: Kościuszki i Katowickiej. Obie będą gotowe do użytku od czwartku, 27 lipca.

W kilku punktach miasta pojawiły się nowe stojaki rowerowe: sześć sztuk w okolicy skrzyżowania ulic: Niepodległości i Grota Roweckiego przy Urzędzie Skarbowym, pięć na Rynku (przy skrzyżowaniu ulic: Bocheńskiego i Kościuszki) oraz dwa przy skrzyżowaniu ul. Bibliotecznej z ul. Batorego. Kolejne zostaną zamontowane przy ul. Kościuszki w rejonie parkingu nad potokiem Tyskim (okolice sklepu Metalowiec). Montaż rozpocznie się w przyszłym tygodniu (5 sztuk). Dodajmy, że stacje naprawy rowerów oraz stojaki rowerowe na Rynku i przy ul. Kościuszki finansowane są z środków budżetu obywatelskiego.

Wkrótce przekażemy też aktualne informacje dotyczące budowy nowych ścieżek i ciągów pieszo-rowerowych w mieście.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023