Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2023-05-17
Z wizytą w Centrum Sterowania Ruchem

Tyski ITS budzi coraz większe zainteresowanie w międzynarodowym środowisku naukowo-akademickim. 17 maja nasze miasto odwiedzili goście z Rumunii i Kazachstanu: Prof. Marian Mocan - dziekan Wydziału Transportu Politechniki w Timisoarze oraz Madiyar Sultanbek - student Uniwersytetu Narodowego w Kazachstanie. Spotkanie zainicjowali przedstawiciele Katedry Transportu Kolejowego, Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej, Politechniki Śląskiej: Prof. dr hab. Aleksander Sładkowski oraz dr hab. inż. Grzegorz Wojnar.

-Timisoara to przemysłowe i trzecie pod względem wielkości miasto w Rumunii, nie dziwi więc, że, mamy bardzo dobre relacje, nasze Politechniki chętnie ze sobą współpracują, m.in. organizując liczne wymiany -mówi Prof. dr hab. Aleksander Sładkowski, podkreślając jednocześnie, że rozwiązania, które oferuje tyski Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem należy jak najszerzej promować.

Dodajmy, że na naszych Gościach duże wrażenie zrobiły nie tylko funkcjonalność systemu, ale również przestrzeń Centrum Sterowania Ruchem, w którym odbyło się spotkanie.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023