Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2023-03-02
"Inteligentne Przejście" - konkurs

1 marca ruszył konkurs, w którym nagrodą jest Inteligentne Przejście dla pieszych. Można już głosować.
Tychy biorą udział w konkursie, w którym, w przypadku wygranej, jedno wybrane przejście dla pieszych, przekształcone zostanie w nowe, aktywne przejście "smart". Organizatorem jest Orange Polska, który wspiera już ponad 100 miast w przemianie, w Smart City. O wygranej zadecydują głosy mieszkańców.


Głosowanie


Aby zagłosować na Tychy, należy wejść na stronę internetową inteligentneprzejscie.pl, wybrać z listy miast Tychy, podać swój nr telefonu, pobrać darmowy kod uwierzytelniający i zagłosować. Głosom oddanym na każde miasto organizatorzy przypisali odpowiednie wagi, proporcjonalne do liczby mieszkańców. Dzięki temu każde miasto ma równe szanse.
Jak działa inteligentne przejście? Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Dzięki przejściu smart wszyscy będą bezpieczniejsi na drodze.

W przypadku wygranej


Jeżeli wygramy, nowoczesne rozwiązania zyska przejście przy ulicy Edukacji (na wysokości numeru 32) - mówi Artur Kruczek - dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. Od kilku lat systematycznie przebudowujemy i modernizujemy przejścia dla pieszych, zwłaszcza te, które uznano za potencjalnie niebezpieczne. W ramach prowadzonych działań, na wybranych przejściach np. budowane są azyle, które skracają pieszym drogę przejścia przez jezdnię. W naszym mieście, takie rozwiązania funkcjonują już w 77 miejscach.

To oczywiście tylko część zadań realizowanych przez MZUiM. W ramach poprawy bezpieczeństwa pieszych, w mieście m.in. działa też 14 tzw. aktywnych przejść, które dzięki odpowiedniemu oznakowaniu i sygnalizacji, dodatkowo mobilizują kierowców do zachowania szczególnej ostrożności przed "pasami".

Głosowanie potrwa do 28 marca. Na stronie inteligentneprzejscie.pl można śledzić aktualizowane na bieżąco wyniki.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023