Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2022-09-14
Europejski Tydzień Mobilności w Tychach

Od 16 do 21 września Tychy aktywnie włączą się w działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, realizując pilotażowy projekt Szkolna ulica, promujący ideę ograniczania ruchu przy placówkach oświatowych. Przygotowano wiele atrakcji m.in. strefę gier podwórkowych, ciszy, eko, bezpieczeństwa, edukacji oraz strefę relaksu.

16 września od 9.30 do 14.30 wyłączona zostanie z ruchu część ulicy Czarnieckiego przy Szkole Podstawowej nr 5. Na placu Czarnieckiego powstanie miasteczko edukacyjne.

- Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa, a także zwiększenie świadomości dotyczącej nawyków związanych ze sposobem dotarcia dzieci do szkół. Realizujemy go razem ze społecznościami szkolnymi poprzez poprawiający bezpieczeństwo ruchu projekt pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły", który wpisuje się w strategiczny cel naszej polityki mobilności - mówi Hanna Skoczylas - zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Zapewnienie dzieciom bezpieczniejszych warunków w drodze do i ze szkoły, tak by mogły tę drogę pokonywać pieszo lub na rowerze, przekłada się nie tylko na ruch samochodowy i środowisko, ale przede wszystkim poprawia zdrowie, samopoczucie i rozwój dzieci, zwiększając ich samodzielność.

W piątek 16 września, pierwszego dnia Europejskiego Tygodnia Mobilności, odcinek ulicy Czarnieckiego (od ul. Czereśniowej do ul. Cichej) wraz z placem przed Szkołą Podstawową nr 5 przemieni się w przestrzeń do zabawy i edukacji na świeżym powietrzu.

Pełna informacja pod linkiem: informacja

Galeria zdjęć


 
 

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022