Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2022-07-20
Wiadukt na Grota-Roweckiego czynny od poniedziałku

Nowy wiadukt w ciągu ul. Grota-Roweckiego w Tychach, przeszedł odbiór techniczny i już w przyszłym tygodniu zostanie dopuszczony do ruchu. W poniedziałek, 25 lipca, zostanie on otwarty dla ruchu samochodowego, a dzień później, we wtorek 26 lipca, na wiadukcie przywrócona zostanie komunikacja miejska.

Otwarcie wiaduktu, to dobra wiadomość dla kierowców, ponieważ oznacza koniec poważnych utrudnień. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach kwietnia ubiegłego roku obiekt zamknięto dla ruchu samochodowego i rozpoczęto rozbiórkę. Stary wiadukt, jaki powstał w latach 50-tychy, został wyburzony, a w jego miejscu powstał nowy, wybudowany od podstaw.

Teraz, po piętnastu miesiącach, przez nowy wiadukt przejadą samochody i pojazdy komunikacji miejskiej. W poniedziałek 25 lipca, obiekt zostanie otwarty dla samochodów. Tym samym, aby dostać się z ul. Grota Roweckiego na ul. Dmowskiego, kierowcy nie będą musieli nadrabiać drogi i objeżdżać al. Bielską lub ul. Wyszyńskiego.

Z kolei od wtorku, 26 lipca, uruchomiona zostanie komunikacja zbiorowa. Szczegółowe informacje na temat rozkładów jazdy autobusów i trolejbusów można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Co ważne z wiaduktu mogą korzystać tez piesi i rowerzyści. Dodatkowo dla ich wygody w sąsiedztwie wiaduktu powstała kładka pieszo-rowerowa, która została uruchomiona w grudniu minionego roku. Łączny koszt przebudowy kładki i wiaduktu to ok. 10 milionów złotych, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022