Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2022-03-02
Nowe rondo na Żwakowie

Uwaga kierowcy! Rusza przebudowa skrzyżowania ulic Jaśkowickiej i Borowej w Tychach. Nie będzie to zwykły remont, a gruntowna zmiana, ponieważ w tym miejscu powstanie nowe rondo. Na tę inwestycję bardzo czekają mieszkańcy, którzy wnioskowali o realizację.

- W miejscu dotychczasowego skrzyżowania powstanie mini rondo z wyspą przejezdną - tłumaczy Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - To ważna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie i uporządkuje ruch. Skorzystają także rowerzyści, bo rondo zostanie wyposażone w ścieżki rowerowe.

Prace rozpoczną się w czwartek - 3 marca. Na czas prowadzenia robót zmianie ulegnie organizacja ruchu na skrzyżowaniu. By zminimalizować utrudnienia, rondo będzie budowane etapami, przy wyłączaniu wlotów i wprowadzaniu zawężeń jezdni. Co ważne, ruch zostanie utrzymany, a sterować nim będzie sygnalizacja świetlna wahadłowa. Jedynie na czas układania asfaltu na nowym rondzie skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu.

Kierowców prosimy o stosowanie się do znaków i ostrożną jazdę.

Wykonawcą inwestycji jest spółka Silesia Invest, a wartość umowy to blisko 1,6 mln zł. Prace planowo mają zakończyć się za około 3 miesiące.

fot.: google maps

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023