Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2021-09-27
ITS TYCHY: Skrzyżowanie Andersa/Burschego przejezdne

Dobra wiadomość dla kierowców. Skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego zostało otwarte dla ruchu. Co ważne, w dalszym ciągu wyłączona jest sygnalizacja świetlna. Jej uruchomienie planowo ma mieć miejsce nie później niż za tydzień.

Skrzyżowanie ulic Andersa i Buschego w Tychach jest jednym z 39 skrzyżowań modernizowanych w ramach zadania pod nazwą Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS). Dzisiaj - w poniedziałek, 27 września - zostało otwarte dla ruchu, choć prace w jego obrębie jeszcze się nie zakończyły.

- Skrzyżowanie jest już przejezdne, ale trwają jeszcze prace przy budowie dojść pieszych oraz te związane z budową nowej sygnalizacji świetlnej - mówi Jacek Tuchowski, kierownik Referatu Transportu i Zarządzania Ruchem Drogowym z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy. - Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Pamiętajmy, że pierwszeństwo przejazdu posiada ul. Burschego.

- Po przebudowie skrzyżowanie zyskało nową geometrię. Zmodyfikowaliśmy łuki oraz poszerzyliśmy ul. Burschego o dodatkowy pas ruchu - wyjaśnia Agnieszka Kijas, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Zabudowywana została też nowa sygnalizacja świetlna, której włączenie planujemy nie później niż za tydzień.

Docelowo skrzyżowanie zostanie wpięte do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem. Przypomnijmy, że ITS znacząco usprawni komunikację w mieście, poprawi bezpieczeństwo, a także stworzy możliwość bezpośredniego sterowania ruchem. Zadanie jest w toku. Korzyści, jakie niesie ze sobą system, zobaczymy po uruchomieniu i kalibracji systemu, co ma mieć miejsce w II połowie 2022 roku.

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2021