Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2021-07-02
UWAGA KIEROWCY! Utrudnienia na ul. Mikołowskiej

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku - 5 lipca - należy spodziewać się utrudnień w ruchu na ulicy Mikołowskiej w Tychach. Droga ta zostanie zawężona w rejonie skrzyżowania z ulicami Obywatelską i Podleską.

Od poniedziałku - 5 lipca - blisko 150-metrowy odcinek ul. Mikołowskiej w rejonie skrzyżowania z ulicami Podleską i Obywatelską zostanie zawężony. Skrajny prawy pas w kierunku Mikołowa będzie zamknięty, a ruch zostanie skierowany na pozostałe dwa pasy.

Roboty te prowadzone są w ramach wartej 1,8 mln zł inwestycji, dzięki której skrzyżowanie ulic Mikołowskiej, Podleskiej i Obywatelskiej zostanie gruntownie przebudowane. Aktualnie wykonawca zadania - firma Eurovia Polska S.A. - finalizuje roboty związane z przełożeniem sieci. Zamknięta jest także ulica Podleska, na której toczą się prace drogowe związane z zmianą geometrii. W poniedziałek to zamknięcie zostanie poszerzone o fragment ul. Mikołowskiej.

Co ważne, przebudowa skrzyżowania to nie jedyna inwestycja prowadzona w tym rejonie. Równolegle na ul. Mikołowskiej trwać będzie wymiana wodociągów , za co odpowiada Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach. To oznacza, że harmonogramy obu zadań muszą zostać skoordynowane.

W ramach przebudowy skrzyżowanie zostanie poszerzone, doprowadzone zostaną ciągi piesze i rowerowe, pojawią się wyspy kanalizujące ruch, nowa nawierzchnia oraz pełna sygnalizacja świetlna, która finalnie będzie włączona do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022