Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2021-06-15
Trwają remonty na drogach i chodnikach

Sezon budowlany w pełni, a to oznacza, że w wielu punktach miasta trwają roboty drogowe. Obok dużych inwestycji, takich jak m.in. budowa wiaduktu na ul. Grota Roweckiego, prowadzone są też remonty dróg i chodników.

Asfaltowe nakładki

Niedawno zakończyła się wymiana nawierzchni na ul. Oświęcimskiej. Prace były prowadzone po obu stronach drogi na przeszło półkilometrowym odcinku pomiędzy ul. Katowicką a ul. Czarną. Droga zyskała nową asfaltową nawierzchnię, a do wykonania pozostało już tylko odtworzenie oznakowania poziomego.

Podobny remont trwa aktualnie na ul. Stoczniowców 70., gdzie na odcinku od ul. Konecznego do ul. Jaśkowickiej ułożone zostały nowe krawężniki i sfrezowano starą nawierzchnię. W tym tygodniu ruszy asfaltowanie drogi. Roboty będą odbywać się przy zawężeniu jezdni, dlatego kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Planowo remont ma potrwać jeszcze 5-6 dni.

W następnej kolejności asfaltową nakładkę zyska ul. Wojska Polskiego na fragmencie od Pl. św. Anny do ul. Burschego). Planowo prace mają ruszyć w przyszły wtorek, 22 czerwca.

Chodniki

Drogowców można spotkać na ul. Stoczniowców 70. , gdzie remontowany jest odcinek od skrzyżowania z ul. Jaśkowicką do wysokości myjni samochodowej. W toku jest także wymiana nawierzchni chodnika przy ul. Budowlanych pomiędzy ścieżki rowerowej na fragmencie od Burschego do Batorego Zakończono natomiast prace na innym fragmencie tej drogi - od ul. Begonii do ul. Brzechwy.

Nową nawierzchnię z kostki brukowej zyskały też chodnik na al. Bielskiej - fragment od ul. Jaśkowickiej do ul. Hierowskiego, ten na ul. Edisona (od al. Niepodległości do ul. Elfów) oraz na ul. Dmowskiego od ul. Uczniowskiej do ul. Ujejskiego wraz z drogą boczną wzdłuż budynku Dmowskiego 116-122.

Wiadomo, że jeszcze w najbliższym czasie ekipy remontowe pracować będą na ul. Dębowej (rejon targowiska), Cyganerii (fragmenty od G. Roweckiego do Ciasnej) i Fitelberga (strona zachodnia).

W tym roku za stan chodników w naszym mieście odpowiada firma EKO-Ogród, a w budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 2,5 mln zł. Z kolei układaniem asfaltowych nakładek zajmuje się firma JKM Mikołów. Wartość umowy to 2 mln. zł. Obie firmy zostały wyłonione w drodze przetargów.

Galeria zdjęć


 

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022