Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Aktualności


2021-03-17
Remonty na tyskich drogach

Miejski Zarząd Ulic i Mostów stopniowo rozpoczyna wiosenne remonty nawierzchni ulic w Tychach. Lista dróg, na których za chwilę rozpoczną się prace jest długa.

Pozimowe naprawy

Wraz z nadejściem wiosny ruszyły remonty na tyskich drogach. Chodzi głównie o naprawy cząstkowe, polegające na uzupełnianiu pozimowych ubytków w nawierzchniach.

- Prace te wykonywane są na bieżąco - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Obecnie do napraw wykorzystywane są głównie mieszanki mineralno-asfaltowe wytwarzane i wbudowywane "na ciepło" oraz "na zimno".

W najbliższym czasie cząstkowe remonty prowadzone będą na ulicach: Bocheńskiego, Budowlanych, Brzozowej, Harcerskiej, Targiela, Turyńskiej, Oświęcimskiej, Poziomkowej, Nałkowskiej, Dmowskiego, Edukacji, Grota-Roweckiego, Konecznego i Wieniawskiego. Naprawy dotyczą również dróg gruntowych. Roboty przewidziano m.in. na ulicach: Dołowej, Gilów, Bławatków, Za drogą, Świerkowej, Agrestowej, Jakuba, Nadrzecznej, Barwnej i Mąkołowskiej.

Na tym nie koniec. Niebawem ruszą również poważniejsze prace. Chodzi o asfaltowe nakładki, jakie stosuje się na dłuższych odcinkach. Łącznie na ten cel z budżetu miasta przeznaczono blisko 3 mln. zł. W pierwszej kolejności do remontu przewidziano ulice: Oświęcimską (odc. od ul. Katowickiej do ul. Czarnej), Budowlanych (za skrzyżowaniem z ul. Glinczańską i Burschego) oraz al. Piłsudskiego (odc. od ul. Armii Krajowej do ul. Jordana).

Asfalt na al. Bielska

Osobnym i jednym z poważniejszych drogowych remontów, jaki w tym sezonie zaplanowano w Tychach, będzie ten na al. Bielskiej. Jego koszt oszacowano na 2,5 mln. zł.

- Planowo prace będą koncentrowały się na odcinku al. Bielskiej od skrzyżowania z ulicami Edukacji i Budowlanych aż do wysokości ul. Sikorskiego - wyjaśnia dyrektor A. Kruczek - Tam, na wybranych fragmentach, stara nawierzchnia zostanie sfrezonana na całej szerokości drogi, a w razie potrzeby zostanie również uzupełniona podbudowa. Dopiero na tak przygotowanym podłożu będzie ułożona nowa asfaltowa nakładka.

W zakres prac wchodzi także regulacja urządzeń znajdujących się w drodze tj. studni kanalizacyjnych oraz wpustów ulicznych. Miejscowo przewidziano także wymianę krawężnika.

Ogłoszenie przetargu na remont al. Bielskiej planowane jest w kwietniu, co oznacza, że realizacji należy spodziewać się najwcześniej w maju.

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2021