Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2020-12-23
Uwaga! Zmiana na skrzyżowaniu Towarowa/Cielmicka

UWAGA KIEROWCY! Na skrzyżowaniu ulic Towarowej i Cielmickiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Co się zmieniło?

Skrzyżowanie ulic Towarowej i Cielmickiej to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Tychach, gdzie każdego roku dochodziło do znacznej ilości zdarzeń drogowych. Od początku 2016r. do końca listopada 2020r. odnotowano na nim 52 zdarzenia drogowe (w tym 49 kolizji oraz 3 wypadki drogowe z udziałem osób rannych). Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, statystyki, a także głosy mieszkańców, podjęto decyzję o wprowadzeniu zmiany organizacji ruchu. Na czym ona polega?

Aktualnie obie jezdnie zostały zawężone do jednego pasa ruchu. Na drodze wymalowano specjalne oznakowanie poziome oraz dodatkowo zamontowano wyspy drogowe. Wszystko po to, by ochronić pieszego, który obecnie ma do pokonania tylko jeden pas ruchu dla każdego kierunku, a nie po dwa, jak to było dotychczas.

Nowe oznakowanie ma na celu spowolnienie kierowców rozwijających nadmierne prędkości oraz skrócenie drogi przejścia pieszych. Poprawi to bezpieczeństwo oraz widoczność ze szczególnym uwzględnieniem pieszych, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu.

Podobne rozwiązanie wprowadzono kilka lat temu na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Katowickiej. Sprawdziło się ono w praktyce i znacząco wpłynęło na poprawę poziomu bezpieczeństwa. Liczba wszystkich odnotowanych w tym rejonie zdarzeń wyraźnie spadła, a od momentu wprowadzenia zmiany organizacji ruchu nie odnotowano żadnego zdarzenia z udziałem pieszego.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023