Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2020-09-16
Do Tychów przyjadą skauci mobilności

Warsztaty dla dzieci i młodzieży, mobilna stacja serwisowa dla rowerów, punkt informacyjny oraz badania mobilnościowe - to tylko kilka atrakcji, jakie czekają na tyszan już w najbliższą niedzielę, 20 września. Tego dnia na Placu Baczyńskiego będzie okazja, by porozmawiać o zrównoważonym transporcie. Do Tychów przyjadą skauci mobilności z Metropolii, a wszystko to w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Ideą kampanii jest zachęcanie mieszkańców do wybierania zdrowych, ekologicznych i zrównoważonych form transportu. Z tej okazji w niedzielę, 20 września, do Tychów przyjadą skauci mobilności z Metropolii. W godzinach od 15:00 do 19:00 na Placu Baczyńskiego prowadzone będą mikrobadania dotyczące preferencji komunikacyjnych, zwłaszcza tych, jakie podejmujemy przy okazji codziennych podróży: zakupów, odprowadzenia dzieci do przedszkola lub szkoły, drogi do i z pracy, itd.

Ponadto uruchomiona zostanie mobilna stacja serwisu rowerów. Każdy mieszkaniec będzie mógł nieodpłatnie skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmą się między innymi kontrolą stanu technicznego roweru, smarowaniem łańcucha, regulacją hamulców, regulacją przerzutek. Dla najmłodszych i nie tylko przygotowano warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na drodze i pierwszej pomocy.

Szczegóły na stronie organizatora: informacja

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023