Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2020-09-15
ITS TYCHY: Kolejne skrzyżowania w przebudowie

Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS) to jedna ze sztandarowych inwestycji, jaka prowadzona jest obecnie w Tychach. Oprócz szeregu rozwiązań teleinformatycznych, które usprawnią poruszanie się po mieście, przebudowanych zostanie aż 40 skrzyżowań. Aktualnie trwają prace w pięciu lokalizacjach, a niebawem ruszą w kolejnych punktach Tychów. Co to oznacza dla kierowców?

Od 16 września ekipy drogowe będą pracować na trzech kolejnych skrzyżowaniach: ulic Mikołowskiej z Powstańców, Mikołowskiej z Katowicką i Oświęcimską oraz Stoczniowców z Konecznego. W tych miejscach należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.

Dotychczas w ramach ITS pracami objęto 4 skrzyżowania: Budowlanych-Begonii (Hotelowiec), Budowlanych-Burschego-Gliczańska, Mikołowska-wyjazd z Browaru oraz Katowicka-Grabowa-Jesionowa. Przebudowa objęła także skrzyżowanie na przejściu dla pieszych na ul. Edukacji w rejonie skrzyżowania z ul. Fitelberga.

Przypomnijmy, że Inteligentny System Sterowania i Zarządzania Ruchem docelowo ma usprawnić komunikację w mieście, poprawić bezpieczeństwo, a także stworzyć możliwość bezpośredniego sterowania ruchem. Więcej informacji o inwestycji można znaleźć na stronie: its.tychy.pl .

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023