Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Aktualności


2020-08-17
Budowa i remonty dróg w mieście w 2020 roku

Od wiosny do późnej jesieni na ulicach miasta wykonywane są budowy i remonty dróg oraz chodników. Tylko w ubiegłym roku wyremontowano m.in. ul. Jaśkowicką, Stoczniowców 70, Wejchertów, al. Piłsudskiego i al. Bielską, a także chodniki przy ul. Budowlanych, Legionów Polskich czy Bema. W tym roku prace są lub będą prowadzone na wielu tyskich ulicach m.in. na ulicy Dzwonkowej, Cielmickiej, Jana Pawła II, Edukacji, Grzybowej, Agrestowej, Żorskiej i Morelowej.  Miasto planuje przeznaczyć na to przeszło 30 mln zł.

Jedną z większych inwestycji drogowych w mieście jest trwająca rozbudowa  ul. Dzwonkowej.

- Na odcinku od ul. Cmentarnej do wysokości łuku ułożono już nową asfaltową nawierzchnię, a obecnie prace koncentrują się na kolejnym fragmencie drogi. Tam ruszyły roboty ziemne. Łącznie ulica Dzwonkowa zostanie przebudowana aż do ul. Ostróżki wraz z ul. Krokusów – mówi Artur Kruczek z MZUiM w Tychach.

Na tym fragmencie droga będzie poszerzona, zyska nowe odwodnienie i oświetlenie, wybudowane zostaną chodniki, zjazdy do posesji, miejsca postojowe (łącznie będzie ich 24 z czego 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych), progi zwalniające, a przejścia dla pieszych i skrzyżowanie w rejonie ul. Ostróżki zostaną wyniesione. To gruntowna modernizacja, a jej koszt wyniesie ponad 6 milionów złotych.

Obecnie prace trwają także na ulicy bocznej od ul. Żorskiej oraz Morelowej. To dwie drogi gruntowe, które zyskają nową asfaltową nawierzchnie.  Miejski Zarząd Ulic i Mostów w tym roku planuje wykonać jeszcze budowę lub przebudowę ulic: Grzybowej  i Agrestowej.

Od maja do końca lipca trwały prace przy budowie zatoki postojowej przy ul. Edukacji w rejonie Zespołu Szkół Specjalnych nr 8. W lipcu wyremontowano także ul. Turyńskiej na wysokości Fiata.

- Te roboty był ściśle powiązane z zakończeniem prac przy przebudowie ul. Oświęcimskiej – wyjaśnia A. Kruczek. – Z chwilą gdy został uruchomiony nowy bezkolizyjny węzeł  łączący DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną, rozpoczęliśmy remont ul. Turyńskiej. Asfaltowa nakładka została ułożona na odcinku od wysokości nowej nawierzchni , do granicy z Bieruniem.

Ponadto zakończono remonty chodników: przy ulicy Wieczorka (na odcinku od
ul. Nowokościelnej do Damrota), wzdłuż al. Jana Pawła II od ronda Polonia do ronda Cassino oraz remont chodnika przy ul. Nałkowskiej w rejonie od skrzyżowania z ul. Dmowskiego do numeru 21 (dwa ostatnie projekty były realizowany z budżetu Obywatelskiego).

W tym sezonie wyremontowane zostaną również chodniki przy ulicach Hutniczej, Cielmickiej, Poziomkowej, Husarii Polskiej, Budowlanych oraz przy drodze przeciwpożarowej do Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany,  gdzie dodatkowo wybudowane zostaną schody.

W ostatnich tygodniach zakończyły się także remonty parkingów: przy ul. Borowej 84,
ul. Jaśkowickiej 19-21, Dąbrowskiego 85 oraz przy ul. Wieniawskiego 4. Potrzebę tych remontów zgłaszali mieszkańcy miasta w Budżecie Obywatelskim.

W planach także przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota Roweckiego na torami PKP. (szacunkowy koszt - 8 mln złotych). W tym miejscu ma powstać także kładka pieszo-rowerowa. Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. 

W sumie na budowę i remonty dróg oraz chodników w naszym mieście MZUIM planuje przeznaczyć ponad 30 milionów złotych.

Remonty chodników i parkingów ma w planach także Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych.

Obecnie trwa budowa chodnika, strefy biernego wypoczynku oraz strefy zabaw dla dzieci na terenie podwórka pomiędzy ulicami: Biblioteczna 20-22, Batorego 9-13, Bukowa 33. Prace potrwają do końca listopada.

W tym samym terminie ma zakończyć się rozbudowa parkingu oraz drogi przeciwpożarowej przy ul. Wyszyńskiego 22-28  oraz modernizacja chodników i oświetlenia przy ul. Edukacji 54-68 oraz piłkochwytów przy ul. Edukacji 68 .

 

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2020