Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2020-07-03
DK44: Węzeł oddany do ruchu. Co z tymczasowym rondem?

Od dzisiaj (piątek, 3 lipca) kierowcy mogą już korzystać z nowo wybudowanego węzła, jaki powstał w ramach modernizacji tyskiego fragmentu drogi krajowej numer 44. Obiekt przeszedł pomyślnie odbiór i został dopuszczony do ruchu przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.


Nowy bezkolizyjny węzeł łączący DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną to najistotniejszy punkt zakończonej przebudowy DK44 w Tychach.

Zapewnił on sprawne połączenie z przedsiębiorstwami zlokalizowanymi w podstrefie tyskiej KSSE oraz dzielnicami: Urbanowice, Jaroszowice i Wygorzele a także Gminą Bieruń, oddzielając ruch tranzytowy, od ruchu lokalnego.

Góra nowego obiektu, którą biegnie główna nitka trasy, została oddana do użytku kierowców końcem minionego roku, a obecnie uruchomiony został cały nowy układ drogowy, jaki znajduje się pod wiaduktem. Chodzi dokładnie o dwa duże ronda oraz łącznice zjazdowe i wjazdowe.

Kolejnym krokiem będzie demontaż ronda tymczasowego na DK 44 w rejonie fabryki FCA. Te prace zostaną przeprowadzone początkiem przyszłego tygodnia (planowo około 6/7 VII) i będą generowały niewielkie utrudnienia. Co więcej, równolegle wyremontowany zostanie odcinek ul. Turyńskiej, jaki biegnie poza zakresem inwestycji. Chodzi o fragment od wysokości nowej nawierzchni, do granicy z Bieruniem. W poniedziałek (6 lipca) nastąpi przekazanie placu budowy, a o szczegółach będziemy informować w oddzielnych komunikatach.  

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.

Więcej informacji o zakończonej w Tychach przebudowie DK44 znajdziesz tutaj.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022