Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

Twoja przeglądarka nie wyświetla animacji Flash.

Aktualności


2020-06-27
DK 86 zamknięta na wysokości Giszowca. [AKTUALIZACJA:29-06]

AKTUALIZACJA 29-06-2020

W związku z osunięciem ziemi przylegającej oraz podtrzymującej betonową konstrukcję wiaduktu przy ul. Pszczyńskiej w katowickiej dzielnicy Giszowiec, ten odcinek DK86 na trasie Katowice - Tychy, został całkowicie wyłączony z użytkowania. Policjanci katowickiej drogówki wytyczyli objazdy. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do zmiany organizacji ruchu.

W sobotę po godzinie 15.00 doszło do osunięcia ziemi przylegającej oraz podtrzymującej betonowa konstrukcję wiaduktu na DK 86, na wysokości ul. Pszczyńskiej. Do osunięcia ziemi doszło po nocnych silnych opadach deszczu, co spowodowało zapadnięcie drogi oraz pęknięcie nawierzchni. W wyniku osunięcia ziemi nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego, nikt również w związku z tym zdarzeniem nie ucierpiał.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym na trasie Katowice - Tychy policjanci katowickiej drogówki natychmiast zarządzili objazdy. Decyzją Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wiadukt został całkowicie wyłączony z użytkowania. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do zmiany organizacji ruchu:

Kierunek Tychy:

  • na węźle Murckowskim utrzymany zostanie zjazd na A4 w kierunku Krakowa i Wrocławia;
  • ustanowiono objazd na Tychy trasą A4 - S1.

Kierunek Katowice:

  • w Tychach przekierowanie ruchu do Sosnowca oraz Pyrzowic na trasę S1, z jednoczesnym utrzymaniem ruchu w kierunku Katowic dla mieszkańców dzielnic Murcki i Giszowiec, oraz dojazdu do ul. Beskidzkiej i Boya Żeleńskiego;
  • zablokowanie zjazdu z ul. Beskidzkiej w kierunku centrum Katowic;
  • zablokowanie wjazdu na wiadukt nad ul. Kolistą, z jednoczesnym utrzymaniem ruchu w ul. Kolistą wkierunku ul. 73 Pułku Piechoty do DK 81 - A4 - DK 86 w kierunku Sosnowca oraz możliwością zawracania w kierunku Tychów.

źródło: Komenda MIejska Policji w Katowicach
katowice.slaska.policja.gov.pl/k14/informacje/wiadomosci/289940,Zamkniety-wiadukt-na-Giszowcu-objazdy.html

POPRZEDNIO W SERWISIE - informacje o objazdach nieaktualne

Uwaga kierowcy. Trasa DK 86 została zamknięta. Woda podmyła remontowany wiadukt na wysokości Giszowca i obecnie droga jest nieprzejezdna w obu kierunkach na odcinku od Tychów do Katowic.

Na miejscu służby ratunkowe. Policja organizuje objazdy. W Tychach ze względu na brak możliwości przejazdu DK 86 wszystkie pojazdy będą kierowane na drogę S1. Nie będzie też możliwości przejazdu w kierunku Katowic na węźle ul. Beskidzkiej z ul. Boya-Żeleńskiego.

To poważna awaria i na ten moment nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. Prosimy o śledzenie bieżących komunikatów w tej sprawie.

Informacje przekazane na podstawie danych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2020