Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2020-01-30
Ruch wahadłowy na ul. Oświęcimskiej

Uwaga kierowcy! Od 30 stycznia na około 300-metrowym odcinku ul. Oświęcimskiej (na wysokości placu samochodowego przed fabryką FCA) obowiązuje ruch wahadłowy. Steruje nim sygnalizacja świetlna.

Zmiana organizacji ruchu spowodowania jest inwestycją prowadzoną przez Gminę Bieruń. Chodzi dokładnie o zadanie pod nazwą: "Budowa drogi gminnej w Bieruniu, obręb Bieruń Stary". Częściowo zakres prac zlokalizowany jest w obrębie miasta Tychy i dotyczy budowy skrzyżowania, które skomunikuje nową drogę prowadzącą na bieruńską strefę przemysłową z ulicą Oświęcimską.

Z tych powodów od czwartku, 30 stycznia, około 300-metrowy odcinek ul. Oświęcimskiej, znajdujący się na wysokości placu samochodowego przed fabryką FCA, został zawężony. Ruch odbywa się jednym pasem (kierunek Tychy) wahadłowo i steruje nim sygnalizacja świetlna.

Kiedy wykonawca prac zakończy budowę po jednej stronie drogi, przeniesie się na pas przeciwny. Wówczas ruch odbywać się będzie wahadłowo pasem w kierunku Bierunia.

Planowo cała inwestycja ma mieć swój finał na przełomie czerwca i lipca 2020 roku, niemniej jednak data ta jest silnie uzależniona od warunków atmosferycznych. Kierowców prosimy o ostrożna jazdę i stosowanie się do znaków.

Warto dodać, że nowe skrzyżowanie docelowo zostanie objęte sygnalizacją świetlną i włączone do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem (z ang. ITS). ITS to szeroko zakrojony projekt, który stworzy możliwość bezpośredniego sterowania ruchem, co usprawni komunikację w mieście i poprawi bezpieczeństwo. To zadanie realizowane jest przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach.

Tu znajdziesz więcej informacji o inwestycji ITS.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022