Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2020-01-29
Ulica Dzwonkowa zamknięta dla ruchu

Uwaga kierowcy! Trwająca w Tychach przebudowa ul. Dzwonkowej wkroczyła w kolejny etap prac. Aktualnie droga została zamknięta na około półkilometrowym fragmencie od ul. Cmentarnej do ul. Za Drogą. Wyznaczono objazdy, a także wprowadzono zmiany w kursowaniu autobusów.

Co się zmieni?

Docelowo ul. Dzwonkowa zostanie całkowicie przebudowana na około kilometrowym odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Ostróżki wraz z ul. Krokusów. Na tym fragmencie droga będzie poszerzona, zyska nowe odwodnienie i oświetlenie, wybudowane zostaną chodniki, zjazdy do posesji, miejsca postojowe (łącznie będzie ich 24 z czego 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych), progi zwalniające, a przejścia dla pieszych i skrzyżowanie w rejonie ul. Ostróżki zostaną wyniesione.

To duże zadanie i gruntowna modernizacja, dlatego by zminimalizować utrudnienia w ruchu prace podzielono na etapy. Pierwszy etap robót drogowych właśnie się rozpoczął.

Objazdy

Obecnie ulica Dzwonkowa została całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy ul. Cmentarną a skrzyżowaniem z ul. Za Drogą. W następnym kroku zamknięcie to zostanie wydłużone do wysokości skrzyżowania z ul. Krokusów - o terminie wprowadzenia tej zmiany MZUiM będzie informował w oddzielnym komunikacie.

Na czas prowadzenia prac wyznaczono objazd ulicą Jaskrów, co dotyczy także pojazdów komunikacji miejskiej. Wprowadzono następujące zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 131 i L.

- Linia 131 w kierunku Tychy Marii Konopnickiej: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Szkoła autobus pojedzie ul. Cmentarną do ul. Oświęcimskiej i ul. Jaskrów na przystanek Tychy Wartogłowiec Kościół i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
- Linia 131 w kierunku Tychy Sportowa: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Kościół autobus pojedzie ul. Jaskrów do ul. Oświęcimskiej i ul. Cmentarnej do przystanku Tychy Wartogłowiec Szkoła i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
- Linia L w kierunku Tychy Czułów Narcyzów: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Skotnica, autobus pojedzie ul. Cmentarną do ul. Oświęcimskiej i ul. Jaskrów na przystanek Tychy Wartogłowiec Kościół i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
- Linia L w kierunku Tychy Barwna Cmentarz: autobus, po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Kosciół, pojedzie ul. Jaskrów do ul. Oświęcimskiej i ul. Cmentarnej do przystanku Tychy Wartogłowiec Skotnica i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.

Prosimy o planowanie podróży z uwzględnieniem powyższych zmian, a także o ostrożność i stosowanie się do znaków. Jednocześnie przepraszamy za wszystkie utrudnienia i niedogodności związane z realizacją inwestycji.

Koniec pierwszego etapu prac planowany jest latem, a cała warta około 6,5 mln zł. inwestycja ma mieć swój finał jesienią 2020 roku. Jej wykonawcą jest wyłonione w drodze przetargu konsorcjum dwóch firm - WPRD Katowice i EKO OGRÓD. Prace wykonywane są na zlecenie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Galeria zdjęć


 
 
 
 

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022