Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2011-11-24
Plac K.K. Baczyńskiego zdobył Wielką Nagrodę Budownictwa

W organizowanym prze Śląską Izbę Budownictwa konkursie "Śląskie Budowanie" Plac K.K. Baczyńskiego został uhonorowany "Śląską Wielką Nagrodą Budownictwa". Nagrodę wręczono  w sobotę (19.11)  podczas XIV Gali Budownictwa w Teatrze Rozrywki   w Chorzowie. Odebrali ją Mieczysław Podmokły, z-ca prezydenta Tychów ds. infrastruktury i Daria Szczepańska, z-ca prezydenta  Tychów ds. społecznych.

Po gruntownej  modernizacji,  zakończonej w  połowie 2009 roku  Plac  K. K.  Baczyńskiego  stał się  jednym z najbardziej  reprezentacyjnych  miejsc w Tychach. Pomimo intensywnego rozwoju miasta niełatwo o wskazanie równie udanej realizacji. Szczególną ozdobą Placu jest ośmioboczna, podświetlana nocą fontanna w kształcie efektownego dmuchawca.

Przebudowa Placu K. K. Baczyńskiego przyczyniła się do podniesienia atrakcyjności przestrzeni publicznej. W okresie od maja do września odbywają się na nim imprezy kulturalne, a w grudniu organizowany jest kilkudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy.

Na co dzień to miejsce spacerów i spotkań   mieszkańców Tychów. To tutaj można najpełniej przeżyć bezpośredni kontakt z historią miasta 
i jednocześnie odczuć puls jego życia współczesnego.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023