Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2018-08-10
Asfaltowanie ul. Obywatelskiej [ZDJĘCIA+VIDEO]

Remont ul. Obywatelskiej w Tychach wkracza w kolejną fazę. Aktualnie trwa asfaltowanie kolejnego odcinka drogi. Przebiega on od skrzyżowania z ul. Szkolną, do wysokości nowo wybudowanego ronda, jakie obsługuje wjazd do chłodni.

Roboty idą pełną parą. Na placu budowy jest obecnie 40 osób oraz sprzęt: rozściełacz, 4 walce, 7 koparek i 5 samochodów ciężarowych. To ostatni odcinek, jaki pozostał do zaasfaltowania, co oznacza, że od jutra kierowcy pojadą w tym miejscu bez większych utrudnień - zniesiony zostanie ruch wahadłowy. Walce na plac budowy wrócą we wrześniu. Wówczas ułożona zostanie ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu.

Przypomnijmy, że docelowo ulica Obywatelska zostanie rozbudowana na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową. Wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżka rowerowa, ponadto wzdłuż ul. Obywatelskiej powstanie 17 stanowisk postojowych równoległych do drogi oraz 8 miejsc prostopadłych (przy drodze do chłodni). Zaprojektowano także dwa przystanki autobusowe z zatokami oraz cztery bez zatok, a także rondo. Nowa droga zostanie odwodniona i oświetlona.

Galeria zdjęć


KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022