Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2018-04-25
UWAGA KIEROWCY! Zmiana organizacji ruchu na ul. Obywatelskiej

W minionym tygodniu zakończyło się asfaltowanie dwóch odcinków ul. Obywatelskiej w Tychach. Z tego powodu dzisiaj, 25 kwietnia, zostanie wprowadzona zmiana organizacji.

Pierwszy odcinek ma około 400 metrów i przebiega od skrzyżowania z ul. Mikołowską, do tego przy ul. Szkolnej. Tam nowy asfalt ułożono na jednym pasie drogi. Po zmianie organizacji ruchu droga pozostanie w dalszym ciągu zawężona, i obowiązywał będzie ruch wahadłowy, którym sterować będzie sygnalizacja świetlna, z tą różnicą, że kierowcy pojada już po nowym asfalcie. Nie jest to duża zmiana, jednak niewątpliwie konieczna, bo pozwolić wykonawcy na remont przeciwnego pasa jezdni.

Istotniejszych zmian należy spodziewać się w rejonie drogi dojazdowej do chłodni. Tam powstaje rondo i na jego jednej połowie ułożono już nowy asfalt. Teraz to po tej części będzie odbywać się ruch. To umożliwi rozpoczęcie prac po drugiej stronie, co jednocześnie będzie wiązało się z zamknięciem drogi prowadzącej do chłodni. Dojazd będzie możliwy jedynie od strony ul. Mikołowskiej, gdzie na wysokości ul. Wałowej kierowcy powinni skręcić w drogę boczną i kolejno stosować się do znaków.

Przypomnijmy, że docelowo ulica Obywatelska zostanie rozbudowana na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mikołowską a Browarową. Wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżka rowerowa, ponadto wzdłuż ul. Obywatelskiej powstanie 19 stanowisk postojowych równoległych do drogi oraz 8 miejsc prostopadłych (przy drodze do chłodni). Zaprojektowano także dwa przystanki autobusowe z zatokami oraz cztery bez zatok, a także rondo. Nowa droga zostanie odwodniona i oświetlona.

Galeria zdjęć


 

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023