Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2016-11-21
Ulica Urbanowicka po odbiorze [ZDJĘCIA]

Zakończyła się trwająca od maja rozbudowa ul. Urbanowickiej. W czwartek - 17.11. - odbył się odbiór techniczny inwestycji, a droga została dopuszczona do ruchu.

Przed przebudową stan ulicy Urbanowickiej pozostawiał wiele do życzenia, głównie z powodu licznych spękań, nierówności i dziur w nawierzchni. Ponadto droga była wąska, a cały ruch (pieszy i samochodowy) odbywał się jezdnią. Teraz to się zmieniło.

- W tym sezonie prace prowadzone były na odcinku od skrzyżowania z ul. Oświęcimską do tego z ul. Główną. Droga została poszerzona, zyskała nową nawierzchnię z asfaltu, a także powstał jednostronny chodnik z żółtej kostki brukowej - wymienia Wojciech Łyko, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.

Dla poprawy bezpieczeństwa wybudowano też progi zwalniające, zastosowano ograniczenie tonażowe, a nowa droga jest oświetlona i odwodniona.

- To bardzo ważna inwestycja, ponieważ po drugiej stronie Urbanowic znajduje się Strefa Ekonomiczna - mówi Lidia Gajdas, radna Tychów. - Ruch w dzielnicy znacznie się zwiększył i to był ostatni dzwonek, by zareagować. Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję, dlatego bardzo dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość zwłaszcza, że realizacja wiązała się z utrudnieniami. Teraz, gdy można już jechać po nowej nawierzchni, te wszystkie niedogodności zostaną zrekompensowane.

Tegoroczne prace to tak naprawdę kontynuacja szerszej inwestycji. Ulica Urbanowicka przebudowywana była od kilku lat. Dwa pierwsze etapy przeprowadzono w latach 2010-2011. Finalnie droga wyremontowana została na całym blisko półtorakilometrowym zakresie ? od ul. Przemysłowej do Oświęcimskiej.

Koszt zakończonych w tym sezonie robót to około 1 mln zł, a wykonawcą zadania była wyłoniona w drodze przetargu firma SKANSKA.

Galeria zdjęć


KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023