Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2016-11-21
Aleja i deptak na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Nowe nawierzchnie chodników, ścieżki rowerowe i dużo zieleni. Tak w skrócie można zarysować dwie miejskie inwestycje. Jedna dotyczy al. Niepodległości, druga deptaka łączącego osiedle N z O.

Aleja Niepodległości to jedna z głównych arterii naszego miasta. Aby nadać jej reprezentacyjny charakter co roku jedne fragmenty alei są przebudowywane od podstaw, inne przechodzą remonty. W tym sezonie prace prowadzone są na odcinku od Urzędu Miasta, aż do skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego. Większość robót już się zakończyła. Powstał nowy chodnik z kostki brukowej, ścieżka rowerowa, a także nasadzono zieleń. Obecnie prace koncentrują się w rejonie zatoki autobusowej i postoju TAXI. Koszt zadania to blisko 1,7 mln zł. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

W tym samym czasie zakończyć się ma także budowa deptaka, jaki biegnie od ulicy Dmowskiego w kierunku osiedla "O". Mowa o tzw. "alejkach". Na blisko 700-metrowym odcinku wyremontowano chodnik, a wzdłuż deptaka powstała ścieżka rowerowa z czerwonego asfaltu. W miejscu skrzyżowania z Zieloną Osia powstało rondo z klombem w miejscu wyspy. Deptak został oświetlony, ustawione zostały nowe ławki i kosze na śmieci, przybyło drzew. Obecnie roboty prowadzone są w rejonie tunelu przebiegającego pod ul. Armii Krajowej. Wartość umowy to 1,6 mln zł.

Wykonawcą obu inwestycji jest wyłoniona w drodze przetargów firma Eko-Ogród.

Galeria zdjęć


KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023