Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2016-11-14
Radar i bezpieczne przejście na życzenie mieszkańców

Nie robi zdjęć, tylko wskazuje kierowcom prędkość z jaką się poruszają. Gdy ta jest prawidłowa wyświetla się napis w kolorze zielonym i uśmiechnięta buźka. Gdy zostanie przekroczona, pojawia się czerwony napis "zwolnij". Mowa o nowym radarze pedagogicznym, jaki niedawno został zamontowany przy ul. Granicznej.

Zakup i montaż radaru pedagogicznego to zadanie, jakie zostało zrealizowane na życzenie mieszkańców, którzy zgłosili projekt do budżetu partycypacyjnego. Wykonawcą prac była firma PALIAN z Tychów, a koszt całości to nieco ponad 30 tys. zł.

Oprócz wspomnianego radaru, w ramach budżetu partycypacyjnego wykonane zostanie bezpieczne przejście dla pieszych na al. Sikorskiego (rejon hotelu Piramida). Nad przejściem staną wysięgniki - po jednym dla każdego kierunku - na których zawisną znaki D6 oraz sygnalizacja ostrzegawcza. Z chwilą gdy pieszy naciśnie przycisk, uruchomi się sygnał żółty migowy. Podobne rozwiązanie zastosowane jest na skrzyżowaniu ulic Pogodnej i Oświęcimskiej. Koszt zadania wynosi 50 tys. zł., a prace maja zakończyć się jeszcze w listopadzie.

W Tychach stosuje się wiele innych rozwiązań służących poprawie bezpieczeństwa ruchu. Między innymi na trzech tyskich ulicach: Nowej, Wiosennej i Pod Lasem, wykonano progi zwalniające - łącznie 5 sztuk. Za prace odpowiedzialna była firma Drokan 2, a wartość robót to nieco ponad 80 tys. zł.

Galeria zdjęć


 
 
 
 

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023