Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2014-11-21
MZUiM kończy inwestycje przed zimą

W ostatnich dniach listopada MZUiM kończy kilka rozpoczętych wcześniej inwestycji. Prawie gotowy jest już deptak biegnący od ulicy Dmowskiego w kierunku osiedla N. Zakończyły się też prace na ulicy Albatrosów, oraz budowa drogi przeciwpożarowej na terenie Paprocan. Ale to nie wszystko.

Dobiegły końca prace na ulicy Albatrosów. Ta dawna droga gruntowa zyskała nową nawierzchnię z kostki brukowej. Dodatkowo z jednej strony drogi powstał chodnik. Ulica ma też nowe odwodnienie. Wykonawcą inwestycji wartej prawie 750 tys. zł była wyłoniona w drodze przetargu firma Novum Invest Silesia. Kolejną drogą gruntową, która została poddana podobnej przebudowie jest ulica Irysów - tu również ułożono kostkę. Jak zapewnia wykonawca, spółka Drokan-1, prace powinny zakończyć się w ciągu najbliższych dni. Ich koszt to blisko 300 tys. zł.

W listopadzie na ulicy Targiela przybyło przeszło 20 miejsc postojowych. Choć oficjalnie odbiór się jeszcze nie zakończył, to mieszkańcy mogą już bez przeszkód korzystać ze świeżo wybudowanego parkingu. Został on oświetlony i odwodniony. Wartość zadania realizowanego przez tyską firmę EKO-OGRÓD to prawie 150 tys. zł.

Z kolei w pobliżu Jeziora Paprocańskiego zakończyła się budowa drogi przeciwpożarowej do Ośrodka Żeglarskiego. Była to kontynuacja prac z 2011 roku. Istniejąca droga dojazdowa biegnąca przez teren leśny została wykonana jako jezdnia z kruszywa. Ma 4 metry szerokości, a po obu stronach powstał półmetrowy pas pobocza. Dodatkowo w czterech punktach zaprojektowano poszerzenie drogi do 5,5m, co ma umożliwić wymijanie się pojazdów. Tu również wykonawcą prac był EKO-OGRÓD, a koszt budowy drogi przeciwpożarowej wyniósł około 300 tys. zł.

Gotowy jest łącznik pomiędzy ulicami Mąkołowską i Drozdów. Wybudowała go firma FIL-BUD z Gliwic za około 400 tysięcy złotych. Prace zakończono jeszcze w październiku. Łącznik ma długość około 200 metrów i został wykonany z kostki brukowej. Po jego jednej stronie powstał chodnik, a także wybudowano zjazdy do posesji.

Powstały też nowe chodniki przy ulicy Jordana. Ekipy remontowe pracowały na kilku odcinkach pomiędzy al. Piłsudskiego a ul. Prostą. Łączna długość chodników to około 0,5 km. Wykonała je firma VORBIT za blisko 160 tys. zł.

Nie do poznania zmienił się deptak, zwany przez mieszkańców "alejkami". Ten blisko 250-metrowy odcinek chodnika - od ul. Dmowskiego w kierunku osiedla "O" - ma teraz nową nawierzchnie. Na przebudowie zyskali także rowerzyści bowiem mają do dyspozycji odrębny pas. Deptak jest oświetlony, ustawiono nowe ławki i kosze na śmieci. Do wykonania pozostały prace porządkowe i aranżacja zieleni. Wykonawcą prac jest spółka JKM z Mikołowa, która złożyła najlepszą ofertę w przetargu. Wartość umowy to prawie 400 tyś. zł.

Za kilkanaście dni nastąpi też odbiór wyremontowanych chodników wzdłuż ul. Wejchertów i ul. Elfów. Na ukończeniu są również prace na deptaku przy al. Niepodległości.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022