Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2014-10-06
Nowa ścieżka rowerowa wokół Jeziora Paprocańskiego

Dobra wiadomość dla mieszkańców, lubiących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Zakończono budowę ścieżki pieszo-rowerowej wokół Jeziora Paprocańskiego. Długość wyremontowanego odcinka to przeszło 4 km.

W ramach remontu ścieżka zyskała nową nawierzchnię, która w 70% wykonana jest z drobnego kruszywa. Chodziło o to, by zachować rekreacyjny, leśny charakter trasy. Kostkę brukową przewidziano tylko tam, gdzie nie można było zastosować kruszywa - m.in. na wale przeciwpowodziowym. Rozwiązany został także problem wody, która po deszczach zalega na drodze, bowiem odtworzono istniejący system odwodnienia (uszczelniono rowy melioracyjne oraz przepusty). Nowa ścieżka będzie służyć nie tylko rowerzystom. Została przygotowana tak, by zima mogli z niej korzystać także narciarze.

Wykonawcą inwestycji wartej nieco ponad 2,3 mln zł, była wyłoniona w drodze przetargu firma Eko-Ogród.

Tychy są jednym z niewielu miejsc w regionie, w którym można przejechać rowerem przez całe miasto. Dwa lata temu wybudowano lub zmodernizowano w mieście ponad 70 km ścieżek rowerowych (9 tras). Istniejące trasy zostały przedłużone do granic miasta i połączyły się ze ścieżkami poza nim.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022