Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2014-10-01
Zjazd z Katowic na Tychy otwarty od czwartku

Kierowcy od 2 października będą mogli korzystać z łącznicy przy rondzie, jakie powstało u zbiegu ul. Beskidzkiej i al. Niepodległości. Łącznica ta umożliwia zjazd z Katowic na Tychy. To oznacza koniec prac przy ostatnim elemencie wyremontowanego 6,5 kilometrowego tyskiego fragmentu DK-1/DK-86.

Z trzech łącznic estakady nad al. Niepodległości: wyjazdu z Tychów na Bielsko, z Tychów na Katowice i zjazdu z Bielska na Tychy, kierowcy korzystają już od 11 sierpnia. Ostatnia - czwarta łącznica, czyli 240-metrowy zjazd z Katowic na Tychy był jednak zamknięty. Obiekt musiał być obserwowany pod kątem osiadania gruntu, musiał przejść także prace naprawcze. Kolejno na zjeździe można było rozpocząć roboty drogowe, które właśnie dobiegły końca. Już 2 października zjazd zostanie oddany do użytku.

W efekcie cała estakada - zupełnie nowy obiekt, który powstał w ramach projektu modernizacji tyskiego fragmentu DK-1/DK-86 - będzie przejezdna. Górną częścią estakady odbywa się ruch tranzytowy, rondo pod obiektem przeznaczone jest dla ruchu lokalnego.

Zjazd z Katowic na Tychy był ostatnim elementem współfinansowanego w 85 proc. przez Unię Europejską i wartego niemal 190 mln zł. projektu modernizacji 6,5-klilometrowego odcinka ul. Beskidzkiej, czyli tyskiego fragmentu DK-1/DK-86. Podczas trwającego prawie trzy lata remontu tego odcinka, wykonawca robót - spółka Polimex Mostostal S. A - ułożył ponad 100 tysięcy ton mas bitumicznych. Powstało także m.in. nowe dwupoziomowe skrzyżowanie i trzy nowe przejścia dla pieszych.

Inwestycja była konieczna ze względu na poprawę warunków przejazdu, a tym samym poprawę bezpieczeństwa kierowców i płynności ruchu na jednej z najważniejszych arterii drogowych w województwie śląskim.

Galeria zdjęć


KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022