Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2014-09-23
Remonty chodników

Oprócz dużych remontów dróg i ulic w mieście prowadzone są także te, które dotyczą chodników. Sprawdź, gdzie trwają prace.

Między innymi 22 września podpisano umowę na przebudowę chodnika przy ulicy Wejchertów. Wykonawcą inwestycji została wyłoniona w drodze przetargu spółka Novum Invest Silesia z Katowic. Na odcinku od ul. Edukacji do ul. Filaretów chodnik właściwie zostanie wybudowany od nowa, bowiem oprócz nowej nawierzchni zostaną też ułożone warstwy konstrukcyjne. Ponadto wyremontowane zostaną zatoki postojowe, tak, że po zakończeniu prac kierowcy będą mieli do dyspozycji około 30 miejsc parkingowych. Roboty prowadzone będą etapami przy jednostronnym zawężeniu jezdni. Wartość umowy to blisko 180 tys. zł.

Ta sama firma wygrała także przetarg na przebudowę chodnika przy ul. Elfów. Na blisko 300-metrowym odcinku (od ul. Edukacji do wysokości budynku 57) wyremontowany zostanie chodnik, a także wybudowane zostaną zatoki postojowe. Powstaną one w rejonie przedszkola oraz budynku nr 57. Wartość inwestycji to prawie 220 tys. zł.

Nową nawierzchnie z kostki brukowej zyska też chodnik przy ulicy Jordana. Ekipy remontowe pracować będą na kilku odcinkach pomiędzy al. Piłsudskiego a ul. Prostą. Ich łączna długość to około 0,5 km. Teren przekazano już wykonawcy - wyłonionej w drodze przetargu firmie VORBIT - i niebawem rozpoczną się prace. Inwestycja nie powinna powodować większych utrudnień w ruchu, roboty prowadzone będą etapami przy jednostronnym zwężeniu jezdni. Zostaną zapewnione przejścia dla pieszych oraz zostanie utrzymany dojazd pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów służb miejskich do posesji. Wartość umowy to blisko 160 tys. zł.

Z kolei na blisko 250-metrowym odcinku (od ul. Dmowskiego w kierunku osiedla "O") w miejsce starego chodnika powstanie nowa droga dla pieszych i rowerzystów. Odcinek ten zmieni się nie do poznania. Będzie oświetlony, ustawione zostaną nowe ławki oraz elementy małej architektury. Najważniejszym punktem przebudowy będzie jednak nawierzchnia. Ta na drodze rowerowej będzie wykonana z czerwonego asfaltu, a z kolei do budowy chodnika posłuży kolorowa kostka brukowa, z której zostaną ułożone barwne mozaiki.Te prace już trwają. Ich wykonawcą jest spółka JKM z Mikołowa, która złożyła najlepszą ofertę w przetargu. Wartość umowy to prawie 400 tyś. zł.
Planowo wszystkie inwestycje mają zakończyć się w listopadzie.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022