Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2014-07-31
Koniec utrudnień na ulicy Beskidzkiej

Dobiega końca trwająca blisko trzy lata modernizacja tyskiego fragmentu trasy łączącej Gdańsk z Cieszynem (DK-1/86). Od jutra - 1 sierpnia - kierowcy będą mieli do dyspozycji całą szerokość jezdni na 6,5 kilometrowym odcinku DK1. Wyjątkiem, jest zjazd z ulicy Beskidzkiej na al. Niepodległości - tam, w związku z osiadaniem nasypu, pracę potrwają jeszcze przez kilka tygodni.

Od 1 sierpnia z drogi znikną prawie wszystkie zawężenia, przez które tworzyły się największe korki, stopniowo otwierane będą wjazdy i wyjazdy z miasta oraz trzy nowe podziemne przejścia dla pieszych.

- Cały przebudowany odcinek będzie przejezdny czterema pasami, łącznie z nowo wybudowaną estakadą przy skrzyżowaniu ul. Beskidzkiej z al. Niepodległości (w pobliżu straży pożarnej), na której do tej pory kierowcy mieli do dyspozycji tylko po jednym pasie w każdym z kierunków - mówi Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora MZUiM ds. realizacji inwestycji.

Jednak w rejonie obiektu nad al. Niepodległości prace będą trwały nadal.

- Termin oddania tego obiektu do użytku musiał zostać przesunięty ze względu na konieczność wzmocnienia podłoża, na jakim posadowione są północne nasypy estakady. Początkowo wyniki badań geologicznych były pomyślne i nic nie wskazywało na to, że grunty trzeba będzie wzmocnić. Okazało się jednak, że ich stan się zmienił. Wykonawca prac musiał zbudować specjalną palisadę, która zapobiega przemieszczaniu się gruntów pod nasypem - wyjaśnia Arkadiusz Bąk.

W związku z tym nadal zamknięty pozostanie około 240 - metrowy zjazd z obiektu od strony Katowic do centrum miasta. Z pozostałych zjazdów w tym miejscu kierowcy będą mogli korzystać już niebawem.

- W ciągu kilku najbliższych dni ruch będzie puszczony także nowym układem drogowym, jaki znajduje się pod obiektem - otwarte zostanie rondo, a także trzy z czterech łącznic.

Z miasta będzie można wyjechać w stronę Katowic i w stronę Bielska-Białej, a kierowcy jadący z Bielska-Białej będą mogli skręcić w al. Niepodległości - dodaje Arkadiusz Bąk.

Na budowie rozpoczął się okres odbiorów, prowadzone będą prace porządkowe, wykończeniowe oraz usuwanie ewentualnych usterek, mogą się więc zdarzyć miejscowe zawężenia jezdni.

Galeria zdjęć


KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022