Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2013-11-07
Kolejne miejsca parkingowe w mieście

Do końca roku na ulicy Grota - Roweckiego przybędzie kilkanaście nowych miejsc postojowych. To część remontu, który obejmuje także wymianę nawierzchni chodnika oraz budowę odcinka ścieżki dla rowerzystów. Prace prowadzone są pomiędzy skrzyżowaniem z aleją Niepodległości, a tym z ulicą Elfów.

Żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu roboty zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszej kolejności powstaną zatoki parkingowe i ścieżka rowerowa. Na czas budowy zatok jezdnia ulicy Grota - Roweckiego została zawężona, ale ruch w dalszym ciągu odbywa się dwukierunkowo. W drugim etapie wymieniona zostanie nawierzchnia chodnika - wówczas piesi będą poruszać się po nowej ścieżce rowerowej.

Niedawno rozpoczęła się także budowa parkingu przy ul. Damrota. W rejonie placu zabaw dla dzieci powstanie 11 miejsc postojowych, a także chodnik, który ma zapewnić dojście do stanowisk. Prowadzone prace nie będą powodowały większych utrudnień zarówno dla ruchu pieszych jak i pojazdów - roboty trwają przy częściowym zawężeniu jezdni dwukierunkowej.

Koszt remontu na ul. Grota - Roweckiego to około 260tys. zł, a jego wykonawcą jest tyska firma Eko-Ogród Z.F. Konserwacja Terenów Zielonych. Z kolei prace na ul. Damrota realizuje Przedsiębiorstwo Budowlano Projektowe DROKAN-2. Wartość tej inwestycji to około 70 tys. zł. Oba zadania powinny zakończyć się jeszcze w tym roku, jednak wiele zależy od pogody.

O nas
Sprawy urzędowe
Administracja
KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2021