Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2013-09-11
Wokół Jeziora Paprocańskiego

Dobra wiadomość dla mieszkańców, lubiących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Rusza kolejna inwestycja na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany w Tychach. Za ponad 1,6 miliona złotych powstanie ciąg pieszo-rowerowy wokół jeziora.

Na początku września MZUiM podpisał umowę na remont drogi dla pieszych i rowerów, która otacza jezioro Paprocany. Długość remontowanego odcinka to przeszło 4 km. Wykonawcą zadania została tyska firma Eko-Ogród, która złożyła najkorzystniejszą ofertę do przetargu. Inwestycja prowadzona jest w trybie "projektuj i buduj". Oznacza to, że w pierwszej kolejności wykonawca sporządza projekt budowlany, a później realizuje roboty według przygotowanej dokumentacji.

W ramach remontu zostanie utwardzona nawierzchnia, a w niektórych miejscach przewidziano wymianę gruntów. Rozwiązany zostanie także problem wody, która po deszczach zalega na drodze, bowiem odtworzony zostanie istniejący system odwodnienia. Chodzi zwłaszcza o uszczelnienie rowów melioracyjnych oraz przepustów.

Prace projektowe już się rozpoczęły i jest szansa, że jeszcze w tym roku ruszą roboty drogowe, natomiast finał prac może przypaść w przyszłym sezonie budowlanym. Wiele zależy bowiem od warunków atmosferycznych.

Dodajmy, że Tychy są jednym z niewielu miejsc w regionie, w którym można przejechać rowerem przez całe miasto. Dwa lata temu wybudowano lub zmodernizowano w mieście ponad 70 km ścieżek rowerowych (9 tras). Istniejące trasy zostały przedłużone do granic miasta i połączyły się ze ścieżkami poza nim.

Lokalizacja inwestycji

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022