Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2013-08-23
Remonty, remonty - czyli co sie dzieje na tyskich drogach

Koniec utrudnień na ulicy Towarowej w Tychach. W poniedziałek, 19 sierpnia, zakończył się odbiór techniczny inwestycji. Prace prowadzone były na jezdni północnej. Remont obejmował wymianę nawierzchni na około 700metrowym odcinku, od ul. Metalowej do ul. Cielmickiej, gdzie zostały ułożone dwie warstwy asfaltu - wyrównawcza i ścieralna. Wykonawcą zadania było Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Katowicach, wartość umowy to przeszło 300 tys. zł.

Ta sama firma odpowiedzialna była za remont na ulicy Harcerskiej. W ramach prac, na odcinku od ul. Stoczniowców do wiaduktu, została położona asfaltowa nakładka. Inwestycja była gotowa końcem lipca i kosztowała około 320 tys. zł.

Wyremontowana została także ulica Paprocańska pomiędzy ul. Przemysłową, a al. Piłsudskiego. W ramach zadania wymieniono nawierzchnie drogi i chodników. Prace warte około 330 tys. zł ruszyły w czerwcu i trwały do połowy sierpnia. Wykonawcą remontu była firma DROGOPOL - ZW z Katowic.

Ekipy remontowe pracują jeszcze na ul. Curie Skłodowskiej (tam przybędzie ponad 30 miejsc postojowych) oraz wzdłuż ulicy Jaśkowickiej, gdzie na odcinku od ul. Borowej do ul. Stoczniowców remontowany jest chodnik i ścieżka rowerowa. Obie inwestycje są na ukończeniu, a wykonuje je Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe "Drokan-2" z Tychów. Trwa także remont ulicy Nadrzecznej. Prace prowadzone są na około półkilometrowym odcinku, przy zamknięciu jednego pasa drogi. Kontynuowana jest także modernizacja chodników po północnej stronie al. Niepodległości. Planowo obie inwestycje mają potrwać do września.

Przypomnijmy, że jeszcze w sierpniu ruszy remont ul. Fabrycznej na odcinku od nr 5A do ul. Metalowej. W ramach zadania, oprócz wymiany nawierzchni, wyremontowany zostanie chodnik i istniejący parking. Projekt zakłada też budowę nowego odwodnienia. Inwestycja warta nieco ponad 1,5 mln zł powinna zakończyć się w listopadzie. Wykonawcą prac jest Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Katowic.

Niebawem rozpocznie się także remont chodnika i ścieżki rowerowej na al. Sikorskiego. Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Na zakończenie prac wartych 640 tys. zł wykonawca inwestycji, tyska firma Eko-Ogród Z.F. Konserwacja Terenów Zielonych, ma czas do października.

Galeria zdjęć


 

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2022