Miejski zarząd ulic i mostów
43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 59
tel. centr.: 32 227 70 06 - 07

MZUIM

Aktualności


2012-11-29
UWAGA! Zmiana organizacji ruchu na al. Jana Pawła II

Od dzisiaj - 29 listopada w rejonie konstrukcji usytuowanej nad al. Jana Pawła II , czyli przy tzw. "szkieletorze" została zmieniona organizacja ruchu. Nowe rozwiązanie powinno wyeliminować problem poruszania się pieszych po jezdni, a tym samym ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa ruchu.

Na parkingu w środkowym pasie zieleni zlikwidowano kilka miejsc postojowych. Teraz tam odbywać się będzie ruch pieszy. Oznacza to, że aby poruszać się pomiędzy sąsiadującymi obiektami handlowymi w dalszym ciągu trzeba przejść przez jezdnie, ale tym razem droga jaką musi pokonać pieszy jest krótsza. Dodatkowo rejon dwóch przejść zostanie doświetlony. Nadal funkcjonować będzie zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu.

Rozwiązanie, które obowiązywało do tej pory miało charakter awaryjny i tymczasowy. Z niedokończonej konstrukcji odpadł stalowy element, co dowodzi, że w tym miejscu mogło dojść do wypadku. Dlatego trzeba było działać szybko. Od tego czasu analizowano wiele rozwiązań łącznie z zabudowaniem tunelu w ciągu istniejącego chodnika, czy też całkowitym wyłączeniem jezdni. Fakt, że obiekt nie znajduje się na terenie gminy, a należy do właściciela prywatnego, znaczne komplikuje sprawę i ogranicza możliwości miasta.

KONTAKT: 32 227 70 06 - 07
mzuim@mzuim.tychy.pl

MZUiM Tychy © 2011-2023